Podkręcanie celerona 2.6

do jakiej maksymalniej wartości mogę podkręcić swojego celerona aby wszystko bylo ok?

mam zasilacz: IBOX i325 300W

Złączono Posta : 29.06.2007 (Pią) 22:36

jaka powinna być odpowiednia temperatura procka i czym ją sprawdzić

Na tym zasilaczu lepiej nie podkręcaj

po pierwsze jak nie zmienisz zasilacza to nie będzie dobrze :shock:

po drugie celofan praktycznie nie nadaje się do kręcenia

po trzecie każdy proc się kreći inaczej, zależy to też od chipsetu płyty głównej

po czwarte przeczytaj to: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

:slight_smile:

Chyba ze chcesz mieć grilla :lol:

no chyba. chociaż…jeśli wymieni zasilacz i kupi DOBRE chłodzenie to może wyciągnie z niego coś. lecz tak jak pisze

meason

do kręcenia to może się nadaje, tyle że oprócz wyższej temperatury nic nie zyska, skoku wydajności praktycznie nie będzie…

a to niby dlaczego? podaj jakieś sensowne argumenty

jeśli chcecie zobaczyć jak to się naprawdę kręci celerona to patrzcie tu

Musze sie zgodzić z piotrekplay. Wydajność celeronów ( tych starszych )jest beznadziejna

np: Testowałem Celerona 2800 z Duronem 1600 i okazało się że duron zjadał celerona na śniadanie prawie we wszystkim jedynie w kompresji mp 3 i plików Video był troszeczke szybszy.

taa bo on ma nitrogen w domu… i tak pewnie to kręcenie do wydajności wiele nie dało, Pentium 4 kręcą do 7GHz i nic z tego praktycznie nie ma… intel babrał proce od czasów pentium III aż do pentium dual core które mu się udały od dawien dawna (C2D to jego następca, nie mylić z pentium D)

Suche megaherce do szpanowania wśród tych co się nie znają.

no sorks ale jak któryś z was dojedzie do 7GHz to ma u mnie totalny szacunek :wink:

Dojechanie do 7GHz to jest ‘szpanowanie’ u tych co się znają.

masz na to jakieś dowody ?

ja z mojego Celerona 2.8 osiagnelem wynik 2.81GHz a z Celerona D 2.66 cislem go do 3.01Ghz (moge do 3.1 ale nie chodzi juz stabilnie) plytka ASRock.

Jordi niezły wynik na tym twoim celeronie :lol:

Panowie, widzę że nie na czasie jesteście. rekord to 8GHz :stuck_out_tongue:

no bo czy opłaca się wydawać kilka kafli na P4 i chłodzenie azotem itp

Może i masz uznanie wśród tych co się znają dopóki nie pobiją twojego rekordu :stuck_out_tongue:

raczej nikt, to trzeba mieć laboratorium w domu :stuck_out_tongue:

w tamtym miesiącu leciało coś na jakimś zagranicznym kanale (oglądałem u kolegi) było po angielsku, właśnie kręcili do 7,4 GHz Pentium IV chłodzonego nitrogenem i wzrost wydajności przy ponad 2x zwiększeniu taktowania wynosił w aplikacjach 7-13% więc to raczej marne wyniki :stuck_out_tongue:

podkręcenie celerona to są puste herce !!

przecież tu nie o prace z wordem się rozchodzi tylko o bicie rekordów taktowaniana, superpi na danym procku.

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie używał na codzień takiego komputera.