Podkręcanie CPU, nazwy partycji

  1. Podkręcając procka teoretycznie tracę gwarancję na niego? czy jeśli procek się zepsuje po podkręceniu to czy spece z Intela dowiedzą się o tym że był podkręcany??

  2. Formatowałem nowy dysk i wgrywalem windowsa. Partycja systemowa oznaczona jest literą H :confused: Nie wiem czemu tak się stało… da się to w jakiś sposób zmienić na C? ponowny format wchodzi w grę.

Ja zmieniałem literki :smiley: zabawy trochę jest w restarty(u mnie przewaliłem 4 partycje i 1cd-rom) :smiley:

W uruchom diskmgmt.msc dalej PPM na partycji i zmień literkę dysku.

Co do procka to raczej będą wiedzieli ale o tym nie mam zielonego pojęcia i to są moje przupuszczenia także niech się ktoś wypowie kto hardware ma ogarnięte :slight_smile:

Zobacz tu

:roll: jakieś pomysły?

Nie skorzystałeś z linku, który podrzucił apdjs. Nieładnie [-X

Spece z intela może i mogą zobaczyć, jakie napięcie było ustawione na procku (ale raczej nie zmianę fsb), ale na gwarancji w sklepie prędzej wymienią procesor od ręki, niż będą się bawić w szukanie dowodu na kręcenie.

I tak i nie :slight_smile: Jeżeli nie przesadzisz z napięciem albo temperaturą to raczej nie ma jak udowodnić podkręcanie. No chyba, że poszalejesz i rdzeń pójdzie z dymem :stuck_out_tongue: Wtedy gwarancja może nie zostać przyjęta.

slawex1983 , jak to nie? zacytowałem kawałek tekstu z tego linku właśnie. Albo ja nie mogę znaleźć, albo tam tego nie ma. ok, to w jaki sposób mogę podkręcić tego procka? (e5200)

Ile jeszcze razy na tym forum padnie to samo pytanie? Czy wszyscy mają bana na google? Wchodzisz do biosu, podnosisz wartość fsb o 5MHz, zapisujesz ustawienia, wchodzisz do systemu, testujesz stabilność programem Orthos przez kilka godzin, jeżeli nie wyrzuci on błędu, system się nie zawiesi ani nie będzie innych niepokojących objawów powtarzamy czynności i podnosimy o kolejne 5MHz. Jeżeli system stanie się niestabilny podnosimy napięcie procesora (Vcore) o najmniejszą wartość na jaką pozwala płyta. Sprawdzamy czy problem ustąpił. Jeżeli nie, jeszcze trochę zwiększamy napięcie i próbujemy. Przy dobrym chłodzeniu możesz tak dociągnąć spokojnie do 1,35V. Nie można też zapominać o pamięciach, jeżeli nie dysponujesz za dobrymi kościami, będziesz zmuszony obniżyć dzielnik lub poluzować timingi. Wszystko o czym napisałem mogłeś znaleźć na necie. Jeżeli będziesz mieć jakieś problemy, wtedy pisz.

Jeszcze jedno, napisz jaki masz zasilacz (marka, model) bo bez tego OC sobie odpuść

nie ma co przesadzać z tym skokiem o 5MHz - raczej trzeba poszukać informacji o ile mniej więcej kręci się procek i dopiero od pewnego momentu podnosić FSB o małe kroczki

np. mamy procka 1,80GHz, czytamy że procek robi np. 3,2GHz, to dajemy od razu na jakieś 2.8GHz a potem podnosimy powoli sprawdzając temp. i napięcia

zasilacz to Zasilacz Corsair VX 450W ATX 2.2. A dodatkowe chłodzenie to pentagram karakorum

To możesz się w OC spokojnie pobawić.

Napisz jeszcze jaką masz płytę główną i pamięci.

płyta MSI P43 NEO-F

ram Patriot LLK 800MhZ CL4 2x2GB

i na mobo mam jakąś parę zworek które służą (wg. instrukcji) do podkręcania płyty… jest coś takiego możliwe? :stuck_out_tongue:

I co z tymi literkami napędów? w linku piszą, że

więc jak je można zmienić?

Jest możliwe, jeżeli masz tą samą sytuację co ja to ustawił bym zworkę na 333MHz ponieważ reguluje ona strap NB przez co miał byś większą wydajność pamięci. Z drugiej jednak strony musiał byś obniżyć mnożnik CPU na jakieś x8 bo na 12,5 Ci nie uciągnie (4162.5MHz). Dzielnik pamięci ustaw sobie na 1:1 i podbij FSB do około 375MHz. Jeżeli trafiłeś na w miarę dobrą sztukę CPU to powinien działać na defaultowym Vcore. I dalej już wg tego co pisałem wcześniej->5MHz->test itd

Jest to możliwe, a nawet bardzo wygodne (nie trzeba grzebać się w BIOS’ie po jego zresetowaniu.

mam kolejny problem… mam obudowę coolermaster 331. Wg tego obrazka przycisk power powinien się świecić… jednak tak nie jest. Czy ktoś kto ma tą obudowę mógłby potwierdzić/zanegować świecenie przycisku? i jeszcze jedno. muszę zrobić format jeszcze raz i ustawiam bootowanie z płyty a i tak system uruchamia się normalnie… co mam zrobić zeby zbootował się z płyty?

Kumpel ma ale 332 i jemu się przycisk świeci.

Do BIOSu wejdź i szukaj boot gdziekolwiek(kiedy ja to ustawiałem to już nie pamiętam) :stuck_out_tongue: I musisz najpierw ustawić

1st-dvd

2nd-hdd