Podkręcanie - do jakich wartości?

Witam,

do jakich wartości można podkręcić mój sprzęt?

Jestem w tych sprawach początkujący, więc proszę o odpowiedź. :slight_smile:

Oto dane mojego komputera - http://www.freefilehosting.net/?id=rdnxkqjc9w==.

Pozdrawiam

:slight_smile:

Próbuj własnoręcznie o najmniejsze dyskretne wartości - i kontroluj temperatury programem AIDA32.

Ale jakimi programami mogę Go podkręcać?

I jakie są maxymalne temperatury dla mojego sprzętu?

nie wiem do czego ten link dałeś, tam nic o Twoim kompie nie jest podaj tu konfigurację kompa

Intel Celeron-S, 1750 MHz (13 x 135) ,

Płyta MSI 815E§T Pro (MS-6337 v5.x) / MS-6337 LE5

512 RAM,

GeForce FX 5200 128 MB,

LITE-ON DVDRW SOHW-1653S (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:12x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW) (Może dałoby się nagrywarkę podkręcić 8))

A wszystkie informacje są w tym pliku, należy kliknąć “Download File” i otworzyć w Internet Explorerze :slight_smile:

nagrywarke da sie ‘podkrecic’. Trzeba nowsze firmware wgrac. ;]

tam się ściaąga raport…

Z tego raczej nic nie wydobędziesz.

Procka to najlpiej w BIOSie kręcić…

Zmień firmewara (dostępne na stornie producenta), często dzięki akyualizacji można nagrywać dodatkowe formaty i szybciej wypalać płyty.

marek624 tam jest WSZYSTKO o jego kompie

tak teraz wiem, nie wgłębiłem się w tę stronę mój błąd, ale co do podkręcania to chyba możesz tylko zmieniać FSB co 1 MHz i podwyższyć napięcie w biosie, możnika nie zmienisz 13 / 13x135/ więc podciągaj co 1 MHZ szynę, tak, żeby komp był stabilny, gdy na maksymalnym FSB komp straci stabilność możesz zwiększyć napięcie na procku i woćić o 1 MHz do tyłu, ale maximum 0.2 V, pamięci ustaw najlepiej na auto, grafikę możesz spokojnie / jeśli 128 bit / podkręcić o jakieś 50 MHZ na GPU i Ramdacu, oczywiście jeśli zasilacz wytrzyma, cały czas monitoruj temperaturę procka, nie wiem jakie masz chłodzenie

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 22:27

ale to wszystko to ryzyko, może się coś uszkodzić czasem overlocking dużo kosztuje!

Podnoś FSB o 10MHz a nie o 1!! I wrazie niestabilności zmieniaj o 1. Póżniej podnosisz napięcie ale do nawiyższej zalecanej granicy.

Pamięci mas na 2,9 czyli o 0,3 wyżej niż standart!

Grafa to padaka! bałbym się tego kręcić nawet… :stuck_out_tongue:

eee…tam jak dobry egz. to by się moze dalo zrobić 300 na GPU i 550 na Memkach :o

Ale w jakim celu? Przecież to niezabardzo zmieni wydajności tej karty…

No i właśnie o to chodzi.To podkręcanie karty byłoby bez celu.Założe sie ze nawet by 200pkt nie przybyło w 3D smarku 03

tak z ogolnych moich doswiadczeń z cpu celka 1,7ghz to straszna lipka jesli chodzi o wydajnosc :slight_smile: moj 1,2@1,5ghz bil go na łeb i szyje :slight_smile: noi 1,7Ghz wogole sie nie kreci, jak dojedziesz nim do 2ghz to juz bedzie cos :slight_smile:

to też inna sprawa… więc lepiej nic nie kręc bo tylko szkoda nerwów :stuck_out_tongue:

A powiedz jeszcze jaki masz zasilacz… :mrgreen: w takich maszynach to często Codegen lądował… :wink:

Komp ma swój wiek, raz cała płyta została wymieniona, bo coś sie tam spaliło, ale nie dziwię się, w końcu po 2 latach świetności.

Z tego raportu wynika, że chyba mój spec od kompów podkręcił Go z 1300 do 17xx :o

A zasilacz - CODEGEN “S” 300 W.

Za nagrywarkę właśnie się zabieram :slight_smile:

heh co to jest :slight_smile: moj stary komp, ktory mial 3lata, chodzil miodzio, 2lata o/c i uciągnął Doom3, a niespelnial ani jednego parametru jesli chodzi o minimalne wymagania, no poza wolnym miejscem na dysku :slight_smile:

btw: Codegen to nie zasilacz :smiley: z tego 300W tak naprawde masz 156W :slight_smile:

zauważ, że to celek 1,3GHz a wykręcony na 1,7 :stuck_out_tongue: czyli potencjał jakiś jest, ysiulec kręć dalej patrząc na temp. Jak nie będziesz mógł już podnieść FSB, pojawiać się bluescreeny to zwiększ napięcie o najmniejszą wartość :slight_smile:

coraz zabawniejszy jesteś, mój codi potrzebował coś ze 200 W :stuck_out_tongue: i ciągnął 4 lata na maksimum możliwości :stuck_out_tongue:

mam włąsnie obok kompa z codim 300W :smiley: Haha rakieta! wiatrak buczy (ale to najmneijszy problem). Sprawdizłem napięcia w Idle… na +12V całę 10V :hahaha: na reszcie nic nie sprawdziełm tylko off… :wink:

deczko sie pomyliłem 165W :slight_smile: tyle ma ta zasilka jesli chodzi o stale mozliwe napiecie, 300W to moze ona ma na starcie :smiley:

http://i.frazpc.pl/pliki/2002/artykuly/art139/code3.jpg

Moj Codegen upalil linie 12V jakos mialem 11,4V i zero mozliwosci duzego obciazenia kompa :slight_smile: