Podkręcanie Dual Core E2160 - upewniające porady

podnosisz napięcie o najmniejszą możliwą wartość i wtedy sprawdzasz…

aha i nie spali się?? a i jeszcze nie wiem jak wyłączyć to ograniczanie w 2d… jak to zrobić??

Nie przekraczaj 1.5 na codzień

Ja tam się zbytnio na o/c nie znam ale jak u kumpla podkręcałem E2160 to zmieniłem tylko FSB z 200 na 300 bo więcej nie chciał…nie bawiłem się w żadne zmiany napięć itp…potem tylko zapuściłem SuperPI na 16M i tyle…normalnie komp chodzi…ja jak dostane kompa to tak zrobię…

super pi ja tez nie mam problemu

gierciu, a ze zmianą czegoś na temat RAM-ów w BIOSie nie wiesz? :smiley: sam nie zmieniales? :smiley:

ja coś to tylko dzielniki ja mam 1:1

Zmieniłem timingi na 4-4-4-15, reszta Auto, dałem na Disabled EIST i C1E, dałem FSB na 245MHz i pamięci współczynnik na 1:1.66 bo podobno ma wychodzić jak najbardziej zblizone do moich czyli 800 a wychodzi 816. Odpalam kompa i co widze?

beztytuuhi2.jpg

Kto mi powie o co chodzi?

I jeszcze wchodze w zakładke pamięci i widze coś takiego:

beztytuutg2.jpg

czy coś więcej tu nie powinno być opisane?

Stara wersja CPU-Z nowa jest na tutaj

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1424&CPUZ+1.44

No cpu-z powinien pokazywać zdecydowanie więcej.

No tak, mój błąd :confused: dzięki Owca, jaki dać współczynnik dla RAM przy tym gdzies się ustawia FSB? Teraz zmieniłem na 1:1 i w nawiasie jest 490. Nowa wersja programu :slight_smile:

beztytuutt1.png

beztytuu1lj0.png

Zwiększ sobie dzielnik

Czekaj czekaj, bo ja już się mieszam, chodzi Ci o FSB czy o pamięć?

Pamięci, zmień dzielnik

Zmienić, ale na jaki? :slight_smile:

Juz chyba wiem, na taki, aby w nawiasie było coś koło 800 :slight_smile:

co do Alpha timingów - jeśli nie chcecie się nimi bawić zostawcie na auto, początkowo dajcie na pamięci 2,1V i timingi 5-5-5-15

regulacje dzielnika w ip35-e:

bios02.jpg

tutaj zmieniasz timingi na 5-5-5-15:

bios05.jpg

napięcia tutaj ustawiasz:

bios01.jpg

(zdjęcia z egielda.com.pl)

musisz przeliczyć sobie FSB:DRAM. U mnie w p5k premium dzielnik/taktowanie pamięci przeliczane jest automatycznie, tutaj będziesz musiał przeliczyć.

Ja timingami w ogole sie bawić narazie nie chce :slight_smile: troche jeszcze dam FSB prockowi, napięcia zmieniac nie bede.

co do timingów to zły obrazek się wkleił, tutaj zmieniasz:

bios03.jpg

daj początkowo 5-5-5-15 2,1V aby przy oc pamięci nie stawały.

FSB dajesz 333MHz powinno działać stabilnie - jak nie to podbijasz napięcie na rdzeniu.

Jak osiągniesz te 3GHz to zawalcz o timingi pamięci, 800Mhz 4-4-4-12 2,1V powinny iść (nieco obniżone w stosunku do domyślnych)

ja na e2180 dałem fsp 290 i napięcie zwiększyłem pamięci cl4 czy nie da rady jeszcze go podbić??

daj screena z CPU-Z zarzuć (zakładka CPU & memory)