Podkręcanie Dual Core E2160 - upewniające porady

pewnie po oc i 2h orthos… to może pisać 50*C…

W biosie chyba będą lepsze temperatury

Sprawdzałem BIOS… to samo. Widocznie Scythe spełnia swoją rolę. A OC u mnie kicha. Z 1.8 nie mogę wydusić nawet 2.1. Ustawiłem wszystko tak jak radził piotrekplay na początku topicu. Wyłączyłem te 2 funkcje, ustawiłem ręcznie timingi napięcia dzielnik itp. I jak dam na głupie 2.1Ghz to wiesza mi się przy ładowaniu xp… nie wiem co robię źle :?

Jak ci wtedy działa ram(ile Mhz i jakie timingi)?

Ile przy tych 2.1Ghz wynosi Vcore oraz V na NB ?

Zrobiłem tak. Ustawiłem timingi na auto czyli 4-5-4-15, wyłączyłem EIST/C1E. Dzielnik pamięci ustawiłem bodajże 2:1 już nie pamiętam bo teraz wszystko mam na default. Wbiłem taktowanie FSB na 233MHz. I się nie włączył (tzn podwójny restart) i wiesza się przy ładowaniu windy… jak go zrestartuje to ustawienia się resetują czyli wszystko na default. Zwiększyłem Vcore i 2 pozycje i nic…

Daj Vcore z 1.4 i na pamięci 2.2 i wtedy sprawdź

A więc

Vcore 1,4V

V na DDR 1.8 + 0,4 czyli 2.2V

FSB 233 i lipa.

Zamiast podwójnego restartu restartuje się 3 razy i nie zapamiętuje ustawień czyli default 1.8

Miałem brać Abita bo ponoć lepiej się kręcą ale koles ze sklepu mi odradzil twierdzac ze 80% abitow wraca na servis… nie wiem czy wkrecal czy mowil prawde to i tak juz nie ma znaczenia.

Czy mam cos zmieniac w skecjach PCI-E?? Tzn czestotlisoc i napiecie?? czy zostawic na auto??

Jaki ustawić dzielnik pamieci bo ja daje zawsze na 2.00 nizej pojawia sie 800/400… to dobrze??

Daj najmniejszy dzielnik, czyli jak masz 1:1 to taki ustaw(po ustawieniu powinno pisać z jaką szybkością będą działały ci pamięci)

Później timingi 5-5-5-15

I fsb daj z 260 (vcore 1.4 / vram 2.2)

PCI-E zablokuj na 100

No teraz chyba poszło… na razie nie mam jak sprawdzić stabilności ale włączył się na 260

A dzielnik nie wiem jaki ustawiłem u mnie jest

SYstem Memory Multiplier (SPD) i wartości:

3.33

4,0+

2.00

2.40

3.20

2.50

3.00

4.0`

Ustawiłem na 2.0 i pod spodem pojawiło się 800 468

Nie mam jak zrobić zdjęcia było by lepiej przedstawione.

I teraz jakbym chciał podnosić FSB wyżej to już nie zmieniam timingów i dzielnika tylko Vddr Vcore i FPS, czy tak??

EDIT: Wszystko działało do wyłączenia kompa. Wyłączylem i włączyłem ponownie… podwójny restart i OC na default. ■■■■ :-x