Podkręcanie E1200 do 3,2 GHZ?

Witam

Znajomy kupił sobie kompa z płytką Gigabyte na P35, prockiem E1200, ramy OCZ i, grafa 3850 i zasiłka CoolerMaster coś koło 500W, procek po @z 1,6 na 2,6 zachowuje stabilność, jednak płyta umożliwia wykręcenia na 3,2 wtedy komp się uruchamia ale przy próbie testu np. w 3DMark wyskakuje blue screen, wszystko było na boxie kręcone więc mam pytanie czy to wina chłodzenia czy po prostu procek nie wytrzymuje, dodam, że na 2,8GHZ komp nie chce wystartować? :-k

Napięcia na CPU i DDR podwyżyłeś?? Jaka temperature mają rdzenie podczas testu Orthosem?? Ile MHz mają RAMy??

Ramy na 800 bo wyżej nie startował, kumpel twierdził, że płytka sama V podnosi bo nie mógł spod BIOSu, pod orthosa nie zapuszczał bo wybył chwilowo na miesiąc w kilka godzin po kupnie sprzętu także pytam czysto hipotetycznie

Musisz w biosie wyłączyć automatyczną zmianę napięć i manualnie podwyżać.

oki dzięks, na 1,425 powinno być oki?

a na boxie i tej płycie przy ramach na 800 realne jest 3,2 stabilne?

ramy dać na 2,1 czy 2,2 V?

Dzielnika ram nie zmieniaj i daj 2.1\2.2 i jak będą BSODy i będzie w nim coś o Memory to wtedy zmniejsz taktowanie ram i napięcie daj na 1.9\2.0.

Niewiem, bo nie maiłem doczynienia z tym CPU.

A jakie jest standardowe?? Ale powinno być OK

standard to 1,3 albo 1,325 z tego co pamiętam chociaż mogę się mylić

To 1,425 lub więcej powinno być OK. Ale to już jest duże OC i duża temperatura i niewiem czy BOX sobie z tym poradzi. Dobrze by było jakbyś podał temperatury pod obciążeniem.

tempy pod obciążeniem to około 57 stopni na rdzeniach (różnica pomiędzy rdzeniami w granicach 2 stopni) spr. w evereście

ewentualnie powiedzmy scythe mugen pomógłby?

Temperaturki mogą być, ale jak będziesz miał dostęp do tego kompa i wolny czas to włącz orthosa na pare godzin (zalecane 8H) i wtedy sprawdź temperatury. Jak się da to już po 2,6GHz zrób te testy (coś ok 3GHz).

Oki dzięki wielkie

Nie czytałem komentarzy, ale ja dedykuje że to ramy, dobry procesor na 3.1Ghz przy patriotach powinien iść. Na OCZ 3.0, 2.9 GHz. Procek więcej niż 3.1 GHz pewnie nie pójdzie. Tańsza alternatywa 21xx