Podkręcanie e2140 - pomoc krok po kroku

Arek-1233 na razie nic nie zmieniaj ściągnij Orthosa:

http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm daj ze 20 min jak ci się chce to nawet więcej i testuj jak nie będzie błędów sprawdź temperaturkę jeżeli nie przekroczyła 65 stopni zrób tak:

  1. Jeżeli nie masz zaktualizowanego BIOSU to go zaktualizuj na stronie gigabyte.

2…poszukaj w biosie takiej opcji (najprawdopodobniej będzie w tym samym menu gdzie podnosiłeś FSB): System Memory Multiplier i ustaw na: 2.00

  1. poszukaj też takiej opcji będzie się ona chyba nazywała DRAM Timing Selectable albo podobnie ustaw na manual i od góry:

5

5

5

15

  1. Następnie poszukaj opcji Memory Voltage albo podobnie i podnieś o raz wyżej jak masz (np. 2,1 do 2,2 ale staraj się nie przekraczać 2,3) i teraz spróbuj powiększyć FSB, zapisz, Orthos na 20 min, monitoruj temp. i tak w kółko aż osiągniesz to co będzie chciał albo FSB wall :stuck_out_tongue:

Tyle to nie ruszając napięc powinieneś robić

Pewnie masz za wysoki dzielnik i ramy nie wytrzymują

Witam po przerwie.

e2140 podkręciłem na 1.25v do 2800Mhz. Temperatura po 2h pocinania w CoD4 nie przekroczyła 53*. To chyba dobrze ?

temperatura w normie, możesz jechać do 3,0 GHz - byle by temp. w stresie nie przekroczyła 60*C

Sprobuje jutro. A jakiejś szczególnej różnicy w wydajności w grach nie zauważyłem :frowning:

Bo w grach dużej różnicy nie zauważysz

Kup nową grafe to będzie różnica

Co tak długo robiłeś? :stuck_out_tongue:

Całkiem przyzwoity wynik, jedź do 3,0. Stosuj się do moich wskazówek. :twisted:

Szczerze mówiąc to zapomniałem że miałem sie pobawić w overclocking :smiley:

Podkręcony do 3.0. Śmiga nadal dobrze, temp. 50-55 max. W międzyczasie dorzuciłem 1gb ramu.