Podkręcanie E2180 na GA-EP45-DS3L

Witam,

chciałbym podkręcić procesor Intel Pentium E2180 2.0GHZ do około 2.8 - 2.9 GHZ

sprzęt:

4GB RAM pc 800

zasilacz (firmę podam później ;D ) 600W

płyta główna Gigabyte GA-EP45-DS3L

Proszę o instrukcję jak to dobrze zrobić. .dzięki z góry

Wchodzisz w bios zakładka M.I.T i stopniowo zwiększasz FSB. Jak komp będzie się resetować to zwiększ napięcie na CPU i DDR, jak dalej będzie się resetować to zmniejsz dzielnik FSB:DRAM.

Testujesz stabilność programem Orthos i patrzysz na temperatury w Everest Ultimate.

Przed OC wyłącz funkcje C1E i EIST w Advanced BIOS Features.

Jak już osiągniesz swoją upragnioną częstotliwość to włącz Orthosa na 8 godzin i jak będzie stabilnie działał i nie będzie resetów i osiągnąłeś sukces.

Ale przed tym napisz jaki masz zasilacz i chłodzenie??

Zasilacz musisz mieć dobry bo inaczej wszystko zjarasz. a chłodzenie musisz miec dobre bo ibnaczej tylko trochę bezie się dało podkręcać.

firmy zasilacza narazie nie znam … (wiem że jest ok … jutro napiszę…) bo narazie mam zasilacz z obudowy . dopiero jutro go wymieniam na 600W

Chłodzenie Boxowe…a więc całkiem dobre jak na ten proc… (testy temperatury są jak najbardziej ok )

To napisz jakiej firmy te 600W??

Polecam zasilacze firmy OCZ oraz Corsair.

Zasilacz Tagan 600W :slight_smile:

a zmieniać Timingi pamięci?? (jeśli tak to proszę o wytłumaczenie :D)

na takim zasilaczu lepiej nie podkrecac

Co ty pindolisz ?? oO

:hahaha:

przygrzało lekko ?

miałem zasilacz tej firmy i poszedł z dymem

A oprócz niego coś jeszcze poszło z dymem ??

ram

Równie dobrze może pójść Corsair, OCZ, Enermax itd. więc takie biadolenie zostaw dla siebie.

Chyba wadliwa sztuka tobie trafiła się :?

wymienili na nową chodzi do tej pory. Zasilacz ma 6 lat.

Zasilacz spoko. W 1 poście napisąłem jak podkręcać. Timingi zmieniasz w BIOSie w zakładce MIT. Jak odrazu nie będzie to jak wejdziesz w BIOS to naciśnij CTRL+F1 i powinno być. Możesz jeszcze je zmienić programem Memset

Uff adam749 dzięki za zatrzymanie tego postępującego offtopa:D

HMm no próbowałem dzisiaj podkręcić… zwiększyłem FSB o 15 … (było 215) komp nie chciał się włączyć…zrestartowałem …uruchomił się …ale od razu wszedłem do biosa… :slight_smile: i wróciłem do 200 …musze się jeszcze przekonać co do podkręcania:D

FSB zwiększa się co 5MHz. Jak nie będzie chciał się uruchomić lub będą resetu to zwiększ napięcia na CPU i DDR.

Napisz jeszcze jakiej firmy masz ramy??

RAM firmy Geil …no ok spróbuję jeszcze raz:D … :slight_smile: mam wielką nadzieje że mi się uda…

powiedz mi jeszcze … jeżeli będę musiał zwiększać napięcie CPU i DDR to jak to zmienić? o ile podnieść itd

thx z góry :slight_smile: