Podkręcanie E5200

Witam

Chciałbym podkręcić procesor E5200/posiadam płytę główną AsusP5QL Pro.Myślę że max 3.2 gdyż chłodzenie jest boxo’we a w stresie temp max 65.Posiadam program Asus AI tylko za bardzo nie chcę uszkodzić procesora dla tego wolę się spytać jak go do tylu podnieść z 2.5

Odszukaj w biosie CPU Host Clock lub Frequency-zmień na manual-wpisz liczbę np 300-enter-zapisz ustawienia.

Zwiększ także napięcia np 0,1 lub 0,2 V.-enter

Komputer powinien sam się uruchomić-lub restart.

Sprawdź taktowanie procesora.

Może małe naprowadzenie? bo zbytnio nie podkręcałem nigdy na płycie asusa ani procesorów c2d,jedynie miałem doczynienia z oc Amd Bartona a nie chciał bym coś uszkodzić

Zobacz w Advanced Chipset Features.

http://images40.fotosik.pl/146/875a60d4668ee8f5med.jpg

Żeby podkręcić musisz wejść do biosu.Jeżeli programem to jak wyłączysz komputer zostaną przywrócone ustawienia domyślne.

Dodane 24.06.2009 (Śr) 18:05

Żeby podkręcić musisz wejść do biosu.Jeżeli programem to jak wyłączysz komputer zostaną przywrócone ustawienia domyślne.

http://forum.pclab.pl/t197951.html

okej a jeśli chodzi o zasilanie

1.1200 czyli ile musi być? jeśli o 0.01/2

bo jednak nie chciał bym uszkodzić procka i płyty.

Ustaw jak najmniej jeżeli nie pomoże zwiększ,wszystko małymi krokami.

hmn nie zrozumiałem trochę…1.1200 jest w tym momencie ale powiedziałeś abym zwiększył o 0.01 bądź 2 wię w takim wypadki 1.1200/1100?

Dalem najpierw 230 potem 250 przy 250 już komputer nie chciał się włączyć ;]…czyli dając 250 należy już napięcie zwiększyć?

Jeżeli się nie włączył zwiększ napięcie.

Czyli do ilu? bo nadal tego nie rozumiem? jest 1.1200 czyli ile dać?

Zwiększ o 0,2V.

Czyli ostatecznie

1.2200

300 z podkręcenia

Jeśli dobrze

Sprawdź taktowanie o ile się zwiększyło,temperatury.Jeżeli będzie się zawieszał obniż taktowanie lub znów lekko zwiększ napięcie.

Można podkręcać do 350,później już tylko stopniowo zależy od płyty.

235 mam teraz i jest 2.94 bez zmiany napięca temp jest ta sama bo 44

Taktowanie procesora 2,5 na ile poszło zobacz CPU-Z ,everest czy w Mój komputer- właściwości.

z 2.5 na 2.94 i temp jest taka sama ;]…

Jak chcesz to jeszcze zwiększ.Jak masz grafikę 4850 to procesor nie będzie ograniczał.

Ten procesor i tak, nie ogranicza.

GF 9800 ale przy zakupie owego komputera rozmawiałem ze sprzedawcą który powiedział że ten proc spokojnie na tym chłodzeniu intela ruszy 3.50