Podkręcanie E6750 i EVGA GF8800GTS 320MB SC

(Adi 90) #1

Mam ogromną prośbę o małą pomoc w podkręcaniu. Tak, jestem nowicjuszem. Komputer w podpisie (przed OC).

Podkręciłem procesor z 2.66GHz do 2.80GHz, zmieniając tylko BUS Speed na 350MHz (8x350). Wszystko chodzi ładnie. Czy mogę podkręcać go stopniowo na BOX'owym wiatraku i bez żadnych zmian oprócz BUS Speed do 3.0GHz ? Na więcej mi nie zależy.

Pamięc ram (PDC22G6400LLK) obecnie jest ustawiona na AUTO w biosie, ale po podkręceniu procka zmieniło się na 420MHz. Działa na razie bez problemu.

memory8880.jpgspdv.jpgcpuhq.jpggrafaz.jpg

Czy możecie polecić jakiś program do przetestowania procesora po OC na win7 64bit ultimate?

Grafikę podkręcam programem Evga Precision v2.0.3

Z początkowych wartości podkręciłem na:

core clock 576 @ 630MHz

shader clock 1350 @ 1430MHz

memory clock 850 @ 910MHz

Grałem z 10min i bez problemowo. Czy dobre wartości ustawiłem na grafice (względem siebie czy ma to jakieś znaczenie?)

Czy mogę jeszcze z jakimś parametrem pojechać do góry?

Również proszę o jakiś program do przetestowania karty i temp. w stresie.

Aktualne temp (podczas normalnej pracy)

tempnz.jpg

Proszę o nie odsyłanie mnie do google... :slight_smile:

(Jaromir Zurawski) #2

Zwiększ trochę napięcie i powinno pójść ładnie :slight_smile:

-- Dodane 24.06.2011 (Pt) 14:15 --

http://forum.pclab.pl/topic/628822-e6750-oc/

(Adi 90) #3

Nie znam się na tym, wole się nie bawić napięciami. Mówisz o napięciach procesora? Na standardowym powinno chyba pójść do 3.0-3.2GHz?

Wartości procka z Biosu:

CPU Core Voltage 1.3500V

DDR2 Voltage Auto

CPU UTT Voltage 1.20000V

MCH 1.25 Voltage Auto

ICH 1.50V Voltage 1.50V

CPU GTLREF 63%

(freedom) #4

Ta, napięcia do takiej częstotliwości raczej nie trzeba zwiększać, powinieneś bezproblemowo podkręcić.

Pamiętaj, że wraz ze zwiększeniem częstotliwości szyny, częstotliwość pamięci również idzie w górę, więc w pewnym momencie to one mogą nie wyrabiać. Ogólnie zaleca się, by podkręcać tylko jedną rzecz na raz, więc z reguły powinno się obniżyć taktowanie pamięci na czas podkręcania procesora, a dopiero później próbować podnieść wyżej.

Chociaż przy tej częstotliwości, którą chcesz osiągnąć, pamięci nie powinny stanowić problemu, więc raczej ich ruszać nie musisz.

(Adi 90) #5

A jeśli chodzi o grafikę, jakieś rady?

Jak jadę z szyną procka do góry i ramy ustawione są na AUTO, to czy oprócz częstotliwość ramów zmienia się coś jeszcze na pamięciach?

Prosiłbym też o polecenie jakiegoś programu do testu grafiki i temp w stresie tejże grafiki.

A do testu procka jakiś program pod "7" ?

W razie czego zmienię mnożnik ramów na 1:1 (obecnie 1.20)

Temperatury po 20min gry w mafie 2.

aaaawu.jpg

-- Dodane 24.06.2011 (Pt) 20:32 --

ODŚWIEŻAM: ponawiam pytanie z góry:

Walnąłem procka na 3.0GHz a ramy poszły na 900, ale wywaliło blue screena podczas gry.

Producent ramów piszę, że te ramy mogą na 1000mhz pracować. Tylko właśnie muszę znać odpowiedź na pytanie z góry, bo mam pamięci ustawione na AUTO i pewnie zmienia się sama częstotliwość i dlatego blue screen. Zmieniłem na razie mnożnik ramów na 1:1 i są teraz tylko na 750mhz, ale zobaczymy czy to one były przyczyną.

A co jakbym zrobił 8 x 400 procka i by było 3.2GHz (bez żadnych zmian napięć) a ramy bym wtedy ustawił na 1:1 i by były na 800mhz tak jak na początku.