Podkręcanie GeForce 8600GT

Chciałbym podkręcić grafikę GeForce 8600 GT na GTS. Za bardzo nie wiem jak to się robi. A wiem że da radę to zrobić :stuck_out_tongue:

Więc zna ktoś dobry sposób? :slight_smile:

P.S

Chłodzenie mam standardowe (jak dobrze widzę to nawet pasywne jest)

ATItools i 3Dmark będą potrzebne.

Suwaki w ATItolls’ie przesuwaj sprawdzaj czy nie wywalają artefakty a później 3Dmarka załącz jak nie wywali się system to jest ok.

Ale do GTS jej nie podkręcisz.

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 21:18 został dopisany post przez finetto

A tak swoją drogą to załóż jakiś wentyl na radiator bo po OC będzie niezbędny. Zresztą i bez OC przydałby się.

A może na radiator z grafiki jeszcze jakiś wiatraczek zamontować?

I o co chodzi z tymi artefaktami?

P.S A ten 3Dmark to może być taki "3DMark06 1.1.0 "

O radiator na grafice mi oczywiście chodziło.

A ATItools będziesz miał taki test stabilności taką śmieszną kudłatą kulę no coś w tym stylu. Obserwuj czy nie wyskakują inne znaczki czy kolory się nie zmieniają!

Włączyłem tego ATItool, nacisełem na suwak i coś mi wyskoczyło, w tym komunikacie było coś o 100Hz. Zrezygnowałem z przesuwania i odpaliłem everesta w celu zobaczenia jak tam temp. są, i takie coś

202796.jpeg

Te temp. są w normie?

OK dysk trochę ciepły, że tak powiem ale jest ok.

a grafika to ile może mieć max stopni C? Bo procek to coś około 5…0 tak?

Na pasywie jest ok, pasywne do 90 stopni i więcej potrafią dochodzić!

Kiedyś na moim pasywie przy instalacji XP miałem 70 stopni!

Pomyśl o chłodzeniu na grafikę!

chłodzenie to wystarczy jakiś zwykły wiatraczek? I powietrze musi dmuchać na radiator czy od radiatora?

Na radiator , ja zrobiłem kumplowi tak że przykleiłem na sylikon do radiatora 80 mm wentyl z czujnikiem temparatury i nie hałasuje mu to nawet :wink: a temperatura z 70 w spoczynku spadła do 40 - 50 C

Wszystko super, ale powiedz mi co będzie jeśli pod wiatrakiem na radiatorze będzie taka warstwa kurzu, że ten przestanie spełniać swoją rolę?

Problem ze zdjęciem!

Lepiej przykręcić na śrubki dołączane do zestawu wraz z wiatrakiem lub plastykowymi spinkami/zsuwkami do przewodów.

Kirek90 ,

używaj Evererst Ultimate Edition, pokazuje dokładniej (aczkolwiek nie idealnie) temperatury, rozpoznaje starszy sprzęt itd. pokazuje także więcej “szczegółów”

a wracając do tematu to nie podkręcisz 8600GT do GTS :slight_smile:

no i tak jak powiedział finetto zastanowił bym się nad jakimś chłodzeniem na grafe np. Accelero S1 rev.2 + jakiś wiatraczek 12cm :slight_smile:

Wiesz co to sprężone powietrze ? Już 2 bar’y skutecznie wydmuchają Ci wszystko , albo nawet zwykły odkurzacz …

Wiem co to sprężone powietrze i nie musisz mi tłumaczyć jak i czym przedmuchać kurz z komputera bo pewne doświadczenie mam w tym temacie.

Ciekawe czy gdy karta będzie sprzedawana to czy zmieści się do pudełka wraz z wentylatorem na stałe i czy ślady silikonu nie pozostaną na radiatorze i jak z demontażem będzie. To niby takie prozaiczne a jednak lepiej przy takich ulepszeniach myśleć o przyszłości. I nikt mnie nie przekona, że wentylator przyklejony na stałe jest lepsze od takiego, który można zdemontować wedle upodobań czy konieczności.

A nie przypadkiem N-Tune?? Bo Atitool to jest do kart Ati chyba.

Czy tylko?

Wydaje mi się, że nie tylko.

Programów jest wiele np. PowerStrip czy Riva Tuner.

Ja znam ATI Toolsa więc tego poleciłem.

Tylko nie na każdym radiatorze jest możliwość przykręcenia wentylatora , co wtedy ?

AtiTool obsługuje karty zarówno ze stajni nVidii jak i ATI

:x

AtiTool jest i do kart Nvidii i kart ATI(AMD)

ale i tak chyba najlepszym programem do OC GPU jest RivaTuner

RivaTuner 2.09 do pobrania z vortalu :slight_smile:

Nie wykręcisz go do GTS-a :stuck_out_tongue: … a już na pewno nie baw się w kręcenie bez podpięcia jakiegoś dodatkowego wentyla.