Podkręcanie GPU

Witam :slight_smile:

Niedawno zakupiłem kartę Palit GeForce 8600 GT Sonic + i chciał bym ją podkręcić, niestety nie wiem jaka jest granica bezpieczeństwa tej karty.

Próbowałem podkręcić przez program VDOTool ale gdy nacisnąłem na przycisk “ok” błyskawicznie pokazały się na całym monitorze artefakty, i się zawiesił, reset tylko pomógł, więc jeśli ktoś zał bym rozwiązanie na ten problem to proszę tu napisać. I dzięki za odpowiedzi “Kup se nową kartę” :wink:

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.

zainstaluj program Atitool i podkręcaj gpu o 10Mhz - po każdym podkręceniu o ten próg sprawdzaj testem na obecność artów min. 10min

Zainstaluj najnowszą RivaTuner. W opcjach zaawansowanych zaznacz możliwość podkręcania osobno GPU, a osobno shadery. ;]

Nie ma określonej granicy bezpieczeństwa - sam ją sobie wyznaczysz. :stuck_out_tongue:

Moja akurat stabilnie chodzi na GPU: 770, Memki: 1050, Shadery: 1750. ;] Może da się więcej, ale nie próbowałem. ^^

ten program jest za skomplikowany. o wiele prostszy i bardziej funkcjonalny jest AtiTool i tym podkręcaj.

:lol: Jak ktoś nie potrafi wejść w odpowiednią zakładkę i przesunąć suwaki, to rzeczywiście - może to być dla niego baaardzo skomplikowane.

Nie mówię, że ATITool jest gorszy od RivaTuner, ale w najnowszej wersji RT można podkręcać shadery, niezależnie od GPU. Akutalnie ATITool tego nie potrafi…

jak to nie potrafi ?? ostatnio jak kręciłem to potrafił :D.

Oświecisz mnie gdzie? Może inna wersja… Ja mam 0.26…