Podkrecanie GRAFIKI? można?/

mam pytanie słyszałem gdzieś że można podobno zrobić cos z grafiką ze można ją podkrecić czy coś w tym rodzaju!!??

Tak można podkręcić kartę grafiki (i nie tylko) zwiększy się wtedy jej wydajność, ale będzie wytwarzała wtedy także większą temperaturę :slight_smile:

PS, nie ten dział, ten dotyczy tworzenia grafiki :slight_smile:

najlepszym programem do tego chyba jest RivaTuner

niektóre wersje sterowników mają w swoich opcjach podnoszenie taktowania GPU i pamięci

podkręcanie grafy może skończyć się spaleniem jej

Mozna oczywiscie w pewnym stopniu takiej mozliwosci zapobiec, kupujac wydajniejszy radiator lub wentylator.

albo powoli podkręcając i przy niestabilnościach oraz artefaktach (najlepiej po podkręceniu w 3d marku test puścić) zmniejszyć taktowanie

ja mam grafike geforce 4000 mx4 64mb czy jakos tak!

za wielkiego wzrostu wydajności nie odczujesz,

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42924

A czy miałeś kiedyś taki przypadek? Bo ja nie. Jedyne z czym się spotkałem to… spalenie portu AGP… Także jednak trzeba uważać… A artefaktów na grafice nie było, nigdy żadnych resetów… I potem przy każdej innej karcie paskowało, że cholera

hmm tutaj jest dział z tworzeniem grafiki a takie rzeczy chyba powinny byc w hardware więc następnym razem pisz tematy w odpowiednich działach…

uważać trzeba kumplowi z karty poszedł dymek i to ona się sfajczyła(czrna była) a AGP zostało całę i działające

a mi się artefakty zdarzyły w 3d marku na testach po podkręceniu, a resy to mogą wystąpić dopiero jak masz słaby zasilacz