Podkręcanie Intel Core 2 Duo - Potrzebna Porada

Chce podkręcić mojego Core 2 Duo E450. Pytam o poradę bo boję się o niego. Jak go dobrze podkręcić? Mam wiatrak na procesor Zalmana-a i płytę główna MSI P35.

Kości ramu A-Data DDR2 800 mHz. Wiem że na pamięci ni powinno przekroczyć 1000mHz, więc ustawiłem 1:1 procesor:RAM. Teraz mam 2535mHz z BusSpeed 230 i Multiplier x11 więc teraz RAM ma mało mHZ. Słyszałem że te procki można bardzo dobrze nawet podkręcić na BOX-owym wiatraku.

Ile jeszcze mogę go podkręcić i kiedy ewentualnie trzeba będzie zwiększyć napięcie

Jestem też ciekaw waszych osiągnięć. =D>

jaki masz zasilacz, nie ma sprawdzonego sposobu kręcenia procesora każdy się kreci indywidualnie

Wpisz w google podkręcanie E4500 i popatrz jak inni mają ustawienia i możesz się częściowo na nich wzorować i powoli kręcić.

Podkręciłem do 3GHz i w czasie Testu Orthosa mam 67 stopni to chyba za dużo

Zmień pastę na radiatorze ze zwykłej silikonówki na np. Arctic Silver 5 (pasty zalmana omijaj wysycha po roku wiem to już z własnego doświadczenia). Orthosa starczy jak odpalisz od 1-4 godzin więcej nie ma sensu, lepiej odpalić wymagająca grę + jakiś program i obciążyć go w ten sposób. Jeżeli da radę zamontuj wentylator większy (jeżeli nie, zmień radiator na efektywniejszy) np. 9cm lub 12 cm temp. powinna spaść. Spróbuj zmniejszyć ciut napięcie dla procka i spr czy działa stabilnie.

Rozumiem, że czytałeś trochę o oc?

Konkretnie do Twojego przypadku masz http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426