Podkręcanie Intel Pentium D 805

chciał bym podkręcić mojego procka do 3.0 GHz

jak to zrobić?

informację o sprzęcie w podpisie

jak jeszcze cos potrzebne to pisać

:slight_smile:

http://pclab.pl/art19380-9.html

Nie ma sensu podkręcać tego proca.

Nie ma sensu? w tym artykule ziom osiągnął prawie 4 GHz

Ja jak tylko będę miał lepsze chłodzenie to odrazu go podkręcę

zarazie mogę max 3.0 ze względu na temperaturę

ale ja tylko nabędę mowy cooler to na pewno go podkręcę

dzięki za pomoc

( Moja płytka jest taka fajna że zamiast zwiększać jakieś magistrale to wybiera jakie chce oc , 5% ,10%, 20% itd )

Kolega ma rację nie ma to większego sensu. Architektura tych procesorów jest stara i nie ma co patrzeć tu na gigahertze. Jasne wydajność wzrośnie ale nieproporcjonalnie do wzrostu poboru energii i wydzielanego ciepła

Jak procesorowi będzie za ciepło, to wydajność jeszcze dodatkowo spadnie!

Podkręcałem ten procek i po zwiększeniu częstotliwości o kilka MHz komp się nie chciał włączyć i wymagany był reset biosu za pomocą zworki .

Co z tego ze stara architektura jak wydajność nie jest zła . Przecież to 2 x 2.66 i spokojnie vista ultimate na nim działa .

@dj.hiphop daj znać jak po podkręceniu u ciebie będzie się zachowywał procek i o ile wzrośnie temperatura . Planujesz również zwiększenie napięcia pamięci ?

narazie mam taką kolejność:

Zakup nowego Coolera --> Mega OC --> zakup pentiumd 950 3.4GHz x2 --> OC tego procka --> zakup 8gb ramu --> wtedy zobaczymy

Nie opłaca się

Bardziej opłacalny jest Core 2 Duo E8200 2.66GHz lub E8400 3 GHz dużo wydajniejsze, chłodniejsze i mniej pobierają prądu od Pentium D 3.4GHz.

Panowie znawcy prędkości rdzeni nie sumujemy! Nie ma 2x2,66Ghz tylko jest procesor dwurdzeniowy z predkością rdzeni 2,6Ghz!!!

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 21:07 został dopisany post przez bartek46op

Tobie to radze zmienić zasilacz bo to co masz obecnie to poniżej krytyki…

Mega OC? Dla screenów bo wydajności to dużej nie będzie, 8GB ramu? Serwer budujesz?

nie no, kapitalnie … =D>

Nie no, brawo. :lol: =D> =D> =D>

Nie, Młynek do kawy o napędzie atomowym :lol:

Właśnie zauważyliśmy :x