Podkręcanie karty, zadnych efektow

Podkreciłem karte Geforce 9600GT za 600/1600/900 na 800/1900/1050 i w 3D mark 01 nie ma prawie zadnych roznic mialem punktow przed podkrecaniem 52000 a po 53000 i to nie zawsze nieraz jak wlacze to jest tak jak przed podkreceniem. Myslaem ze za bardzo podkrecilem ale jak zmniejsze zegary to i tak wynik ani nie rosnie ani w sumie nie maleje.Reasumujac po podkreceniu prawie wogole wynik sie nei podnosi.Co moze byc??A wzrosty wydajnosci chyba zaden

Podkręcałeś w RivaTuner profil Performance 3D czy 2D?

teraz juz nie wiem ale standardowo jest 3d raczej w 3 d

Dodane 01.07.2009 (Śr) 22:22

a jaka jest roznica miedzy profilem 2d a 3 d??

Dodane 01.07.2009 (Śr) 22:41

sprawdzilem na 100% 3D dalem

9600gt sprawdzasz 3dmk01 :o

zobacz w '06 lub vantage :smiley:

sciagne 06 3d mark. ale i tak wydaje mi sie jak patrze po grach to nie dzialaja nic a nic lepiej. Na starym 3d mark tez pokazuje punkty takze po podkreceniu powinno byc wiecej a nie jest.Jak widze narazie same fachowe porady…

Może to dziwne ale w moim Palicie 9600GT 2D i 3D są identyczne. Tak pokazuje RivaTuner i Everest. Zajrzałem nawet do biosu tej karty i faktycznie 2D i 3D są takie same. Ale mam fikuśną kartę, co nie? #-o :lol:

Ponoć 9600GT osiąga swoją pełną moc dopiero przy dwu-rdzeniowcu ok. 3GHz. Podkręciłem C2D 4500 z 2,2GHz na te 3GHz i faktycznie. Teraz już karty w ogóle nie podkręcam bo nie ma po co. :^o

Podkręcanie powinno przebiegać tak:

Wybierasz profil “3D Performance” podkręcasz pamięć o 10MHz a rdzeń o 5MHz. Klikasz w przycisk “save” - i robisz restart komputera. Robisz testy w 3DMarku ( no najlepiej dla tej karty w 3DMark 06 :wink: ) nie ma błędów? Lecisz dalej, jeżeli wyskakują różne artefakty, kolory się zmieniają itp. To obniżasz rdzeń o 10MHz, jeżeli 3DMark przycina, to obniżasz pamięci o 10Mhz. To już koniec OC… (Chyba że masz zamiar podnosić napięcie rdzenia ( ale w większości przypadkach kończy się to dymiącą się karta :wink: ) ) Robisz długi ( godzinny - pół godzinny) test 3DMarkiem czy nie ma żadnych błędów przy dużym obciążeniu. No właśnie… Jaki masz procesor? - taki zasadnicze pytanie.

Wyobraź sobie, ze czyta to ktoś kto nigdy nie podkręcał karty w Riva Tuner i spóbuj ją tak podkręcić.

? Wytłumaczyłem mu wszystko od początku do końca, może gdzieś robi błąd i dlatego nie ma żadnych efektów. Lepiej wytłumaczyć od a do z jak to ma być niż ciągle się wypytywać co zrobił a czego nie zrobił, czyż nie tak?

Jak podniesiesz zegary, klikniesz save i zrestartujesz kompa to co będzie? Jakie będą zegary? Pomyśl chwilę. Mowa o Riva Tuner.

No i jeszcze wytłumacz może po co ten restart, który kasuje wszystkie ustawienia Riva Tunera jeżeli nie uaktywnisz opcji żeby ładował to przy starcie systemu.

Nie widać efektów tego podkręcania bo robi testy w 3DMark 2001 zamiast co najmniej 2005 jak na tą kartę.

pierwsze zdanie i zasadniczy blad… albo pamieci, albo rdzen krecisz - oba na raz nie dadza jasnej granicy dla zadnego :roll:

a dwa, sprawdzanie 3dmk0x jest troche nudne - lepiej uzyc atitool i jego scanera 3D - ladnie meczy karte, tam tez mozna poszukac max dla gpu i pamieci

a calosc, czyli czy proc nie hamuje lub karta nie przekrecona mozna ‘zobaczyc’ w aquamark’u 3