Podkręcanie kompa?

Byłem dzisiaj u kumpla i dowiedziałem się o śmiesznej rzeczy, a mianowici, że jego 800 Mhz procesor pracuje na 500 Mhz. Nie wiem jak on to wybadał (chodzi mi o to, ze taki z niego hakier :))

Powiedziałem, mu, że spróbuję się coś dowiedzieć i powalczymy ( i tak jest do bani, więc co tam szkodzi).

A więc w jaki sposób można coś takiego na pewno sprawdzić (czy progsem typu Everest coś tam coś tam ?) no i przede wszystkim jak przywrócić jego prędkość. Domyslam się, że coś w BIOSie, ale konkretnie ?

PZDR

Poderjrzewam ze ma procesor firmy AMD ATHLON poniewaz ja tez mam tej firmy i gdy pisze 2400+ to mam tak naprawde 2000 MHZ i dlatego u niego pracuje na z 800MHZ na 500MHZ jak ma on windowsa xp to niech da Mój Kompuetr prawym właściwosci bedzie wiedział ile mu ucieka procesora

A z ciebie co lamer :slight_smile:

W Bios’ie Temp i taktowanie zegara,może proc sie przegrzał i obniżyło sie taktowanie ??

P07_DR0X

Dawne oznaczenia Athlonów i Duronów odpowiadały rzeczywistej częstotliwości taktowania, dopiero od około dwóch lat wprowadzono inne oznaczemnia.

aaaaaaahahahhaha

pewno sie bawił, i w biosie zaniżł szyne taktowania FSB :wink:

W Biosie czy innych takich na pewno się nie bawił, bo by mi powiedział.

[quote name=<-|x4d3t|->]może proc sie przegrzał i obniżyło sie taktowanie