Podkręcanie kompa

Witam wszystkich. Może mój przypadek nie jest tak wielkim problemem alepisze bo moze ktoś mi udzieli pomocy. Chodzi mi o to że niedawno chciałe mpodkręcić sobie kompa. Mam AMD Athlom 2500 XP+(ale w rzeczywistości taktuje mi z 1,8GHz) Ati Radeon 9600 SE, 768 mb pamięci i płyte główną Gigabyte K7Trion. I chciałbym podkręcić sobie karte graficzną i procesor i bardzo bym prosił o oprady w jaki sposób to zrobić i gdzie?

Jest to normalna prędkość dla tego modelu. Aby podkrecić proca musisz wejść do biosu (podczas gdy na monitrze widnieje ekran POST wciskasz del. Nastpenie szukasz opcji w Biosie gdzie możesz zmieniać prędkość FSB procka (na płytach gigabyta często aby wejść do odpowiedniego menu musisz wcisnąć ctrl + F1 i wybrać nową opcje w menu głównym biosu. Zmieniasz FSB. odpalasz system operacyjny. “Tyrasz” proca jakimś benchamrkiem (np. SuperPI). Jeśli chodzi bez problemow powtarzasz całość.

Ta karta chyba nie ma zbyt dużego potenacjału do O/C.

Możesz ją podkrećic spod Windowsa programem ATI Tool (dostępnym np. ze steramia OMEGA)

Wszytsko rób ostrożnie, i na własną odpowiedzialnbość :slight_smile:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=9525 - do poczytania. :wink:

No pamiętam że kiedyś podkręciłem swój procesori zmieniłem mu w biosie zegar z 166 na 200 częstotliwość taktowania. Późniejrzez 5 min mi sie nie włączył. już myślałem że musze kupić nowe podzespoły bo mi sie te spaliły. Następnie po 5 min zaczął mi sie załączać. pisało mi że mam athlona 3200+ (no to już lepsze hehe) ale moja radość nie trwała długo bo windows mi sie nie załączył. w lewym górnym rogu migał tylko biały punkcik i tyle. więc postanowiłem powrócić do poprzednich ustawień ale wtedy bios mi sie wieszal i nie mogłem nic zrobić. Wtedy gdzieś wyczytałem że należy na płycie głównej scalić dwa pręciki. No to scaliłęm śrubokrętem i wszystko grało.

Powiedzcie mi co ja wtedy zrobiłem nie tak ze mi sie windows nie załączył?

Może to być spowodowane że nie podkręciłem mocy zasilacza czy jakoś tak?

Poporostu przegiołeś ;). Wszytsko ma koniec, a podkrecanie tym bardziej ;). hehe. :wink: Ustawiłeś zbyt agresywne taktowanie. Może wystarczyło by podnieść odrobine napięcie, ale tego też nie można robić na maxa (grozi spaleniem podezespolow)

po co podkręcać takie rzeczy dobrą maszyne masz ale ja miałem kiedys grafike podkręconom i mi pokazywała po 3 h takie kolorowe paseczki więc to wszytsko robisz na własną odpowiedzialność jedynie co możesz zrobić to zoptymalizuj sobie windowsa

Te kolorowe paseczki to artefakty :wink:

Po co podkrecać?? W każdym sprzęcie jest ukyta jakaś dodatkowa moc więc czemu jej nie wykorzystać?? A może dla samego podkrecania??

To też możesz zrobić. Przyjemniej sie wtedy korzysta z systemu, no i szybciej chodzi. Ale w grach raczej mało to daje. :slight_smile:

Dobra spróbuje to zrobić. Najwyżej mi sie spali komp hehe

dobra nie bede ryzykował. Zrobe mu formata i bedzie śmigał…

Właśnie :mrgreen: . Tak jak pisze McDracullo. Każdy komp ma jakąś ukrytą moc, więc można go trochę ,potorturować’’ :mrgreen:

Podkręca się zazwyczaj z 2 różnych powodów…

Z zamiłowania do OC (nawet jeśli nie jest to nam potrzebne) :mrgreen: :wink: lub poprostu polepszenia parametrów kompa.

Ja np. nawet jak nie mam takiej potrzeby to podkręcam :wink:

Pozdro

chcesz podkrecic? obejrzyj instrukcje :smiley: http://video.google.com/videoplay?docid … erclocking

stary ten filmik jak świat, pzoatym marne 5Ghz z P4 3,2Ghz :smiley: i widzialem juz duzo lepsze :stuck_out_tongue:

w Polsce gośc na tłiku robił 4Ghz z procka 1,8Ghz i niepotrzebowal do tego azotu!

niezłu film jednym slowem dobre chłodzenie dużo daje no i konfiguracja do tego odpowiednia

:: MARIO :: wiem ze stary… ale jakby chciał to by go wyżej wykręcił… temperatura była -100 stopni… a kazdy normalny człowiek w kompie ma sporo na + i kreci o kilkaset mhz :):slight_smile: wiec było jeszcze sporo możliwości tego kompa :):slight_smile:

przemo86 - temperatura to nie wszytsko :wink: