Podkręcanie komponentów komputera oraz zmiana windows

(Michal Jesionek) #1

Witam mam taki problem mój komputer dziwnie wolno sie wlacza tzn. gdy jest pasek ładowania systemu windows to strasznie dlugo to trwa komputer był po całkowitym formatowaniu a do tego gdy gram w assassin’s creed 2 lub inne gierki to w pewnym momencie się przycinają na chwile i potem normalnie chodzą mam 2gb ramu procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ oraz karte graficzną GeForce 9500GT 1GB 128bit myśle że to wina procka lub karty graficznej więc chce je podkręcić lub chociaż jedno z nich ale nie wiem jak sie za to zabrać i jeszcze jedna sprawa chce się przeżucić na windows 7 ultimate 64bit tylko nie wiem czy będzie działał bo aktualnie mam windows xp professional 32bit a może te przycinki gier są od systemu?? nie wiem sam proszę o pomoc

(QwartzC) #2

Mam wrażenie, że to wina braku kompletnych i aktualnych sterowników do sprzętu.

Czy po tym “całkowitym formatowaniu” :wink: instalowałeś komplet sterowników od płyty głównej oraz aktualne sterowniki od karty graficznej?

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim widoczne jakieś wykrzykniki i znaki zapytania.

(Michal Jesionek) #3

mam zainstalowane najnowsze sterowniki do wszystkiego więc raczej to nie to i nie mam żadnych wykrzykników i znaków zapytania przy żadnym sprzęcie

(QwartzC) #4

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim widoczne jakieś wykrzykniki i znaki zapytania.

Aktualizacje oraz SP3 pobranie i zainstalowane?

(Michal Jesionek) #5

zapomniałem dodać że mam zasilacz IBOX DR-8400BTX 400W prosze was o pomoc

(Gural7) #6

No to masz beznadziejny zasilacz,koniecznie do wymiany.

(Michal Jesionek) #7

czemu??

(Gural7) #8

Jest z czarnej listy,czyli nadaje się jedynie do kas fiskalnych w biedronce,zrobiony jest z niskobudżetowych komponentów(kondensatory itp),jest awaryjny,nie trzyma napięć,ma słabą sprawność i w rzeczywistości przy poborze około 350 W zasilacz prawdopodobnie pójdzie z dymem:) ,chyba starczy?

(Rayderz26) #9

Bo jest z czarnej listy…

(Michal Jesionek) #10

ok thx

Dodane 09.07.2010 (Pt) 17:08

temat do zamkniecia