Podkręcanie komponentów komputera oraz zmiana windows

Witam mam taki problem mój komputer dziwnie wolno sie wlacza tzn. gdy jest pasek ładowania systemu windows to strasznie dlugo to trwa komputer był po całkowitym formatowaniu a do tego gdy gram w assassin’s creed 2 lub inne gierki to w pewnym momencie się przycinają na chwile i potem normalnie chodzą mam 2gb ramu procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ oraz karte graficzną GeForce 9500GT 1GB 128bit myśle że to wina procka lub karty graficznej więc chce je podkręcić lub chociaż jedno z nich ale nie wiem jak sie za to zabrać i jeszcze jedna sprawa chce się przeżucić na windows 7 ultimate 64bit tylko nie wiem czy będzie działał bo aktualnie mam windows xp professional 32bit a może te przycinki gier są od systemu?? nie wiem sam proszę o pomoc

Mam wrażenie, że to wina braku kompletnych i aktualnych sterowników do sprzętu.

Czy po tym “całkowitym formatowaniu” :wink: instalowałeś komplet sterowników od płyty głównej oraz aktualne sterowniki od karty graficznej?

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim widoczne jakieś wykrzykniki i znaki zapytania.

mam zainstalowane najnowsze sterowniki do wszystkiego więc raczej to nie to i nie mam żadnych wykrzykników i znaków zapytania przy żadnym sprzęcie

Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy są w nim widoczne jakieś wykrzykniki i znaki zapytania.

Aktualizacje oraz SP3 pobranie i zainstalowane?

zapomniałem dodać że mam zasilacz IBOX DR-8400BTX 400W prosze was o pomoc

No to masz beznadziejny zasilacz,koniecznie do wymiany.

czemu??

Jest z czarnej listy,czyli nadaje się jedynie do kas fiskalnych w biedronce,zrobiony jest z niskobudżetowych komponentów(kondensatory itp),jest awaryjny,nie trzyma napięć,ma słabą sprawność i w rzeczywistości przy poborze około 350 W zasilacz prawdopodobnie pójdzie z dymem:) ,chyba starczy?

Bo jest z czarnej listy…

ok thx

Dodane 09.07.2010 (Pt) 17:08

temat do zamkniecia