Podkręcanie komputera

Siema,jeżeli wątek jest w nie tej kategori co trzeba to przepraszam.Chciałbym się spytać jak podkręcić w biosie procesor Intel Celeron 3.20Ghz karte graficzną mam Gforce 9500 GT Pamięć mam Gigabyte p31-es3g(2GB) jeżeli czegoś nie podałem to napisze i podam.Proszę bardzo o pomoc bo jestem zielony w te klocki a chcaiłbym aby komputer wydajniej chodził.Z góry dziękuje :slight_smile:

A jaki zasilacz?

Gigabyte p31-es3g to raczej płyta główna…

Podkręcanie Celerona to jak malowanie krowiego placka złotą farbą i formowanie w sztabkę - całkowicie bezcelowe. Celerony to tzw. puste gigaherce, niewiele da się z nich wycisnąć. Kartę graficzną też masz tak słabą, że nie pograsz sobie na niej w nowsze gry, podkręcając tylko upalisz.

Zasilacz to podstawa, mając zasilacz z czarnej listy producentów lepiej nie brać się za podkręcanie… A jeśli jesteś tak początkujący, że mylisz pojęcia Pamięć (RAM) i płyta głowna (chodź nie wykluczam, że mogła to być pomyłka), może przemyśl podkręcanie :slight_smile:

W pełni się zgadzam nic z tym zestawem nie zrobisz bo nawet grafika patrząc na jej fabryczne parametry to specjalnie nie nadaje się do OC

Dobra kolegi się pytałem i tez mi to powiedział ze mam za slaby sprzęt a tak woglue to ja wiem co to jest plyta glówna i po prostu wgryzło się z tekstem bo pisałem na szybko i zrozumieć to można było że nie odrużniam ramu od płyty głównej ale dzięki że się zainteresowaliście po prostu muszę zbierać kase na nowiutki sprzęt :slight_smile: