Podkręcanie komutera i karty graficznej geforce

Mam pytanko :w jaki sposób można ulepszyć i porawić osiągi komputera i karty graficznej z poniższymi danymi.Będę wdzięczny za dokładny opis gdyż nie jestem póki co bardzo biegły w zakamarkach ustawień.

Microsoft Windows XP SP1. Celeron® CPU 2 GHz. 512 MB RAMM.

Płyta główna : Asrock P4i45PE/A/ASR.

Grafika : VGA GE FORCE 5200-8X-3 DDR .128 MB/64B/W/TV/DVI.

TRYB MAGISTRALI : 4X. STERY DO FRAFIKI : wersja 61.36.

Zaproponujcie czy da się z tego coś jeszcze wycisnąć i ja, ale wszystko w granicach rozsądku.

Z góry dziękuję.

To poczekaj, aż bedziesz bieglejszy. Nie tacy zjedli zęby na podkrecaniu :smiley:

Z sprzętu zawsze sie da coś wycisnąć :smiley:

Jedyna sprawa jest w naprawde DOBRYM !!

najpierw zajmiejmy sie prockeim

na tej plycie zapomnij o zmianie mnoznika ,zreszta masz celerona wiec

i tak pozostaje ci FSB napisz jaka masz wartosc teraz ustawiona i jaki mnoznik (standardow.) spisz wartosci napiecia jakie masz od ustawionego teraz (standardow.)do wart. max>>bede mogla % obliczyc o ile zwiekszyc napiecie dla danej wartosci czest. procka >jak bys mogl to tez podaj jakie masz pokolei zmiany FSB ,bo chyba niemasz o 1mhz, jak tak to daruj sobie to :wink: :wink:

napisz jaka masz teraz temp procka po paru godz .pracy np.

potem zajmiejmy sie karta graf.

No cóż prawdę powiedziawszy z takiej konfiguracji demona szybkości nie zrobisz…o procesor zadbała przedmówczyni…co do karty…to pomijam zupełne nieporozumienie jakim jest szyna 64 bitowa…to posiadasz pewnie taktowanie 250 Mhz na rdzeń i 200 Mhz na pamieć…bez problemu powinno się udać podkręcić na 300/215 Mhz /pamiętajmy iż taktowanie pamięci jest o wiele ważniejsze od taktowania rdzenia/…i nie powinno być czuć grzania się elementów…no chyba że karta której jesteś posiadaczem to marny “no-name”…

arkadiusz aleksandrowicz poczytaj a nie sie targasz z motyką, zaczniesz kombinować i wkoncu ************* sprzet :!: A tego zapewne niechcesz :?:

Jak mi udowodnisz podkreanie, spod windowsa karty graficznej jesli sie spali, a obudowa nie byla ruszana ?


To już Twoja druga podpadziocha z rzędu. Trzeciej nie będzie :(:(:frowning:

Fiesta

Nikt Ci nie będzie musiał udowadniać.Miesiąc temu miałem taką akcję ,że spalił mi się zasilacz,karta graficzna i DVD.Gwarancję w tym przypadku udało się wykorzystać tylko na LG DVD. Praktycznie z dnia na dzień dostałem nowszą jeszcze wersję urządzenia.Pozostałych dwóch elementów gwarancja z powodu spalenia nie obejmuje.Teraz już mam listwę ale straty były.Z resztą sprawdż sobie swoje gwarancje,tak było w moim przypadku.Pozdro