Podkręcanie MD Phenom II X4 955 BE 3.20GHz...pomoc

Witam.

Chciałbym podkręcić procesor a z racji tego, ze nie robiłem tego nigdy bo do tej pory miałem laptopa to prosze Was o pomoc. Czytałem coś o programie TurboV ale samemu wolę nie ryzykowac.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE 3.20GHz

Płyta główna: AsRock 880G PRO3 /AMD 880G

Grafika: MSI R6870 Twin Frozr II 1GB

Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis HE1225

Chciałbym procesor podkręcić tak do 3,5GHz…myslicie, że wtedy będzie odczuwalna różnica przy użytkowaniu?

Poszukaj w google, masz kupe poradników na ten temat.

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0%2C9 tak trudno ?

J.w.i szukaj programu AMD Overdrive to nim zrobisz z automatu,bardzo prosty i skuteczny program.

AMD OverDrive polecam, program przez ok. 10-15 minut szuka najlepszej możliwości podkręcenia ( żeby nic się nie spaliło, nie przegrzało ) Procesory firmy AMD z dopiskiem BlackEdition mają też odblokowany mnożnik, więc można mnożnik podkręcać. Można też FSB. Możliwości jest dość sporo.

W biosie ustaw:

  1. Mnożnik CPU 18

  2. Pamięć 1333

  3. FSB 200MHz

  4. Napięcie CPU 1,4V

  5. Napięcie RAM 1.5V

  6. HT 2000MHz

  7. CPU/NB 2200 MHz

  8. Zobacz czy masz większą wydajność

ps. Miałem Phenoma II 965 Black Edition i go właśnie tak delikatnie podkręciłem do 3,8GHz. Różnicy w np. grach nie widziałem, tylko chłodzenie zaczęło szumieć z pod obudowy.

Twój procesor kręci się zdecydowanie lepiej… tylko po co… :slight_smile:

Po co ruszać FSB ? Po co zwiększać napięcie ? Po co męczyć dodatkowo RAM ? Na 3,8 GHz można kręcić bez zmiany napięcia (próbowałem i testowałem w OCCT - przez 1h nic, z tym że teraz nie mam podkręconego procka bo się grzał i chłodzenie szuuumiało)

jeśli chodzi o chłodzenie ja na AC Freezer 64 Pro po podkręceniu na 3,8 Ghz mam temp. 38 -39 w stresie tak 1H grania w Skyrim na full opcjach temp. wzrasta do max 52 stopni ale to bardzo rzadko ogolnie wacha się w granicach 48-50 stopni C.

A podkręcałeś w biosie czy może AMD OverDrive?

kręciłem w biosie