Podkręcanie Pentium III

Witam, wie ktoś jak podkręcić Pentium III (700Mhz) lub zna strony z tutorialem jak to zrobić?

Uwierzcie mi, szukałem na necie…

Próbowałeś częstotliwość FSB w biosie podkręcić, albo mnożnik? Może więcej info? Daj screen z everesta

No to słabiutko szukałeś 1050000 wyników :stuck_out_tongue:

W skrócie: możesz zmienić częstotliwość magistrali FSB lub mnożnik procesora, ale ta druga opcja jest możliwa tylko gdy mnożnik jest odblokowany.

Jeśli chodzi o zmianę częstotliwości FSB to kluczem do sukcesu jest dobra płyta główna np. na chipie P3B, dobra pamięć.

Zmiany dokonujesz w BIOS-ie lub przy pomocy programu np. CPUCooL

Zmieniasz częstotliwość FSB co np 5MHz i po każdej zmianie uruchamiasz jakiś program obciążający mocno procesor np. któryś 3DMark. Jeśli komp działa stabilnie to zwiększasz o następne 5MHz. Cały czas musisz kontrolować też temperaturę procka. Jeśli komp przestanie działać stabilnie to powracasz do wcześniejszych ustawień które działały.

A tak prawdę powiedziawszy to z własnego doświadczenia wiem (bo miałem), że podkręcanie PIII700 nie przynosi zbyt wielkiego skoku wydajności.

Rozważ może zakup wydajniejszego procesora - w tej chwili PIII kosztują już grosze…

nic nie kręć bo to to nie ma najmniejszego sensu - ile podkręcisz ? ile zyskasz ?

albo ile stracisz jak spalisz procka.Z tego pentiuma nic nie wycisniesz niestety.A jak wyciśniesz te kilka Mhz to i tak zadnej różnicy nie zobaczysz.Więc krótko mówiąć daj sobie lepiej z tym spokój.