Podkrecanie Proca i Grafy - czy, co i jak?

Mam AMD Athlon 64 x2 Brsibane 4000+ i ATI Radeon 2600 HD XT 256/128 bit I uwaga wersja icq - czyli chlodzenie gorsze chyba. I pytanie : POdkrecac ? Jak tak to ile i jak, gdzie ?

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

http://www.dzikie.net/index.php?art=ram_oc

Grafe kręcisz w RivaTuner / Atitool przesuwając suwaki na wyższe wartości

A w tej karcie sie nic nie spali :stuck_out_tongue:

Jak przesadzisz z OC (za wysoka temp.) to sie spali, pomyśl logicznie…

Z tego o ramie - kosmos nic nie kapuje :stuck_out_tongue:

A z tego o procu - nie pisze JAK podkrecac tylko Jak podkrecac zeby czegos nie zjechac :stuck_out_tongue: Przyda sie jak bede wiedzial gdzie i jak podkrecic :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 27.11.2007 (Wto) 22:54

D@widos - tyle i ja wiem. Ale pytam czy jak ustawie nawet stosunkowo malo podwyzszone taktowanie czy nei zacznie “szalec” sypac bledy itp :stuck_out_tongue: Ma ktos ta karte ? Do ilu mozna podkrecac mniej wiecej ?

Jaki masz zasilacz marka i moc ?? Jaką masz płytę główną, no i jaka pamięć ram ??

Podkręcaj po woli ( czyt. przesuwaj suwak średnio 5-10 mhz ) monitoruj stale temperatury, odpal na przykład 3Dmark’a i sprawdzaj czy komputer pracuje stabilnie, czy nie pojawiają się artefakty itp.

A o ile sie podkręci to sam do tego dojdziesz :stuck_out_tongue: jedna karta może być bardziej podatna na OC, drugiej może nie podkręcić nawet o 100mhz…

O co z tym ramem chodzi ? Jak podkrecam proca to ram costam…? Mniejsza:

Zasilacz: Jakiś AGX 400W na pewno, jak nie 450.

Plyta glowna: Gigabyta, z chipsetem Nvidii podac dokladne dane ? Everest nie rozpoznaje lol to ja z pamieci

Ram:2 gb w 2 kosciach

A co do grafy - gdzie co i jak sie robi ? Tutaj w tym okienku ? Zaznaczam u gory i podnosze ? :stuck_out_tongue:

beztytuuid6.th.jpg

Otwórz obudowę i przeczytaj co pisze na płycie

Marka, model, ile MHz ??

Płyta główna i ramy są bardzo ważne w kręceniu procka.

noo…

tylko to drugie bardziej się da podkręcic (przynajmniej u mnie)

No przecież… nawet jak byś nie umiał czytać to masz obrazki :lol: wystarczy tylko zaznaczyć ten kwadracik na samej górze i już możesz przesuwać suwaki.

Co do ramu to…nie wiem ! Bo kolesia prosilem o Dual 1 Gb, ale co on wybral ile Cl itd…to nie wiem…Everst nie pokazuje…wiem tylko ze nie kingstona :stuck_out_tongue:

A plyta glowna to GIGABYTE-GA-m525-SEP ( chcialem foxconna ale budzet nie pozwolil :stuck_out_tongue: )

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 20:19

Tam jest jescze zakladka FAN. I wg tego co pisze to to redukuje osadzanie kurzu…lol ?! moze tam hcodzi o predkosc chlodzenia ? Bo cos sie zaczelo grzac jak sie bawilem :stuck_out_tongue: Jak to ustawic i co to jest/

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 19:55

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M52S-S3P v1 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Ram: Nazwa modułu GR800D264L6/1G DDR2 SDRAM DDR2-800 (400mhz)

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu GR800D264L6/1G

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 1 GB (2 ranks, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered DIMM

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 1.8

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci

@ 400 MHz 6-6-6-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 24-42-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 333 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-35-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)