Podkręcanie procesora AMD Athlon Thoroughbred B


(Razox) #1

Witam,

zacznę śmiesznie, podkręcam od dzisiaj i mam parę pytań odnośnie tego zagadnienia. Posiadam procesor AMD Athlon Thoroughbred B 1.7 Mhz, na Sockecie A i płycie głównej ASRock K7VT4A+ (stara i często mnie denerwuje :s ). Czytałem trochę o podkręcaniu i wiem mniej więcej co to FSB, mnożniki itd.. ale w większości opisach w internecie spotykam się z przestawianiem FSB o np. 5 MHz, lecz moja płyta głowna nie ma takiej opcji w biosie, więc zmieniłem piny z 333Mhz na 400Mhz na płycie głównej. Tym sposobem udało podkręcić się z 1.7 na 2.0Mhz. Jednak chcę więcej :slight_smile: W biosie mogę tylko przestawiać wartości CPU, lecz gdy przestawiłem z 200Mhz na 205Mhz komputer zaczął dziwnie sie zachowywać i sam się zrestartował. Słyszałem, że z tego procesora można wyciągnąć dużo więcej dlatego proszę o pomoc w tej sprawie. Może zmienić FSB na 333, ale dać więcej do CPU? Może potrzeba zmienić wartość czegoś innego o czym jeszcze nie wiem? Proszę o pomoc.

@edit

zapomniałem dodać, że po podkręceniu z 1.7Mhz na 2.0 procesor utrzymuje temperaturę 48-49°C, więc podniosło się tylko o 5°C.


(Apollo369) #2

podaj jaki masz zasilacz


(Razox) #3

MGB-300 ATX, pewnie domyślasz się jaką ma moc :slight_smile:


(SolelyRose*) #4

To daj sobie spokój z podkręcaniem, albo zacznij zmieniać komputer od zasilacza.


(Razox) #5

Nie wierzę, że nic nie da się podkręcić :s Komputer zmienię do końca roku, więc do tego czasu chciałbym pobawić się moim złomem :slight_smile:


(SolelyRose*) #6

da się go podkręcić w ch*l*rę, ale nie przy tym zasilaczu.