Podkręcanie procesora ASUSa (?)

Witam,

mam komputer ma jakieś 5 lat, wszystko jest Asusa blabla nie pamietam :smiley: Coś tam Asus x series ale nie w tym rzecz.

W kompie mi się spalił dysk, stał miesiąc komputer… mam dysk wrzuciłem windowsa wszystko ładnie pięknie, ale coś mi się nie zgadza! ;(

Bo miałem procesor 1.86GHz a teraz mam 1,35GHz. Jeszcze dokładnie pamietam, bo gdy komputer działał to kupiłem laptopa z procesorem 1.83GHz miał 3 setne mniej a to dokładnie pamiętam.

KTOŚ MI PODMIENIL PROCKA? :confused: Nie wiem czemu i jak to się stało . No ale dobra, jest jak jest. Chciałbym go tylko troszkę podkręcić może mi ktoś powie gdzie to znajdę w BIOSie?

nie istnieją procki asusa

No to ja już nie wiem co mam xDD

Płyte główna mam asusa xD Dobra ale mniejsza z tym chyba. :smiley: Lepiej niech ktoś powie gdzie ja to podkręce?

Procesor mam AMD Athlon.

zapomnij o podkręcaniu procesora w laptopie chyba że chcesz się z nim szybko pożegnać !

W procku pewnie jest włączone oszczędzanie energii i dlatego gdy nie robisz nic wymagającego to jego prędkośc jest taka a nie inna.

Spróbuj obciążyć procesor i ram programem Orthos i sprawdź wtedy dane o procesorze w programie cpu-z

Dane o swoim laptopie a raczej o jego częściach sprawdzisz programem Everest Ultimate

prawdopobnie ustawienia się zmieniły (mnożnika lub magistali), albo masz ustawiony tryb oszczędny, który uaktywnia całość proca gdy jest potrzebny

MUSZE WAS POINFORMOWAC ZE JEST TO KOMPUTER STACJONARNY A NIE LAPTOP przepraszam za duże litery.

Możliwe że coś z ustawieniami, bo mi coś wyskakiwało w biosie że nie może skonfigurować prędkości CPU i musiałem ręcznie to robić, więc w biosie coś poprzestawiałem i działa. :smiley: No i jest 1,3 procesor a był szybszy. :confused:

@edit:

Aha i według rachunków kupiłem kompa z procesorem 2.20GHz ;]

Tak wiec powie ktoś mi jak podkręcić?

w BIOSie musisz odpowiednią zakładkę odszukać

tylko ostrzożnie, bo możesz uszkodzić komputer

sorki źle przeczytałem ;] zasugerowałem się tym że wspomniałeś tam o laptopie ;] mój błąd… ;]

Po 1 zrób to co ci napisałem w pierwszym poście i podaj dokładną konfigurację komputera z programu Everest Ultimate z zakładki komputer -> podsumowanie

Dobra, dziękuje wszystkim za wysiłek. :] Poradziłem sobie i podkręciłem do 1,70 GHz, więcej chyba się nie da, nie wiem dlaczego. W BIOSie nie mam opcji, żeby więcej ustawić 1,7 to najwięcej. ;( Może zresetować BIOS??

emajer5 , widzę że poprzednie ostrzeżenie Cię niczego nie nauczyło, więc dostajesz kolejne (pisanie postów pod postem).

sprawdź na płycie głównej lub jej instrukcji czy nie masz zworek ograniczających prędkość FSB

Zaraz poczytam. :wink: A jeśli mam to co? Wyciągnąć? Xd