Podkręcanie procesora ASUSa (?)

(Mlody993) #1

Witam,

mam komputer ma jakieś 5 lat, wszystko jest Asusa blabla nie pamietam :smiley: Coś tam Asus x series ale nie w tym rzecz.

W kompie mi się spalił dysk, stał miesiąc komputer... mam dysk wrzuciłem windowsa wszystko ładnie pięknie, ale coś mi się nie zgadza! ;(

Bo miałem procesor 1.86GHz a teraz mam 1,35GHz. Jeszcze dokładnie pamietam, bo gdy komputer działał to kupiłem laptopa z procesorem 1.83GHz miał 3 setne mniej a to dokładnie pamiętam.

KTOŚ MI PODMIENIL PROCKA? :confused: Nie wiem czemu i jak to się stało . No ale dobra, jest jak jest. Chciałbym go tylko troszkę podkręcić może mi ktoś powie gdzie to znajdę w BIOSie?

(Piotr Wik) #2

nie istnieją procki asusa

(Mlody993) #3

No to ja już nie wiem co mam xDD

Płyte główna mam asusa xD Dobra ale mniejsza z tym chyba. :smiley: Lepiej niech ktoś powie gdzie ja to podkręce?

Procesor mam AMD Athlon.

(Alzajac1) #4

zapomnij o podkręcaniu procesora w laptopie chyba że chcesz się z nim szybko pożegnać !

W procku pewnie jest włączone oszczędzanie energii i dlatego gdy nie robisz nic wymagającego to jego prędkośc jest taka a nie inna.

Spróbuj obciążyć procesor i ram programem Orthos i sprawdź wtedy dane o procesorze w programie cpu-z

Dane o swoim laptopie a raczej o jego częściach sprawdzisz programem Everest Ultimate

(Mroczny30) #5

prawdopobnie ustawienia się zmieniły (mnożnika lub magistali), albo masz ustawiony tryb oszczędny, który uaktywnia całość proca gdy jest potrzebny

(Mlody993) #6

MUSZE WAS POINFORMOWAC ZE JEST TO KOMPUTER STACJONARNY A NIE LAPTOP przepraszam za duże litery.

Możliwe że coś z ustawieniami, bo mi coś wyskakiwało w biosie że nie może skonfigurować prędkości CPU i musiałem ręcznie to robić, więc w biosie coś poprzestawiałem i działa. :smiley: No i jest 1,3 procesor a był szybszy. :confused:

@edit:

Aha i według rachunków kupiłem kompa z procesorem 2.20GHz ;]

(Mlody993) #7

Tak wiec powie ktoś mi jak podkręcić?

(Mroczny30) #8

w BIOSie musisz odpowiednią zakładkę odszukać

tylko ostrzożnie, bo możesz uszkodzić komputer

(Alzajac1) #9

sorki źle przeczytałem ;] zasugerowałem się tym że wspomniałeś tam o laptopie ;] mój błąd... ;]

Po 1 zrób to co ci napisałem w pierwszym poście i podaj dokładną konfigurację komputera z programu Everest Ultimate z zakładki komputer -> podsumowanie

(Mlody993) #10

Dobra, dziękuje wszystkim za wysiłek. :] Poradziłem sobie i podkręciłem do 1,70 GHz, więcej chyba się nie da, nie wiem dlaczego. W BIOSie nie mam opcji, żeby więcej ustawić 1,7 to najwięcej. ;( Może zresetować BIOS??

emajer5 , widzę że poprzednie ostrzeżenie Cię niczego nie nauczyło, więc dostajesz kolejne (pisanie postów pod postem).

(Alzajac1) #12

sprawdź na płycie głównej lub jej instrukcji czy nie masz zworek ograniczających prędkość FSB

(Mlody993) #13

Zaraz poczytam. :wink: A jeśli mam to co? Wyciągnąć? Xd