Podkręcanie procesora Athlon 2000 XP

Witam!

mam pytanie dotyczące podkręcania procesorów;

ile bezpiecznie mogę podkręcić Athlona 2000 XP??

Z góry dzięki za informacje.

3 posty niżej oczywiście nie zauważyłeś?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=130796

Każdy procek kręci się inaczej.

Jaki masz zasilacz?

hmmm… gdzie można sprawdzić jaki mam zasilacz?

Zdejmij obudowe i sprawdź na naklejce na zasilaczu(Firma, Waty)

CODEGEN “S” 300V 300X1 o ile to jest to…

Najpierw zmień zasilacz dopiero póżniej bierz sie za podkręcanie. Ten zasilacz może ci kompa zjarać podczas podkręcania i nie tylko

to znaczy, że jak podkręciłem go już do 1.9 (obecna temperatura 41 stopni) to muszę go “odkręcić”?

Tak, lepiej będzie jeśli go odkręcisz. Na takim zasilaczu się nie podkręca kompa, ponieważ może być to bolesne dla kompa.

P.S. Jak mam ktoś link z opiniami na temat zasilaczy typu codegen, megabajt to niech poda koledze MWD to sobie poczyta.

przy tym zasilaczy to raczej odpuść podkręcanie procka, zależy to też od płyty jakie ma opcje / zmiana szyny FSB, mnożnika jeśli nie zablokowany, napięcia na procku itp / oraz pamięci Ram jakie masz. Jeżeli masz Athlona 2000 XP na jądrze Palomino za wiele nie osiągniesz ok. 100 MHz czyli do A 2100, jeżeli masz na jądrze Thoroughbred B to możesz podkręcić nawet ponad 400 MHz czyli do A 2600, oczywiście częstotliwościowo bo Cache L2 nie zwiększych. Najlepszy jest do podkręcania jest na jądrze Thorton, można z niego wycisnąć nawet ponad 500 MHz czyli odpowiednik A 3200. Ale przy tak ekstremalnych podkręceniach musi byż dobry zasilacz, chłodzenie, pamięci i odpowiednia płyta. I tak nigdy nie ma gwarancji, że się coś nie uszkodzi np. chipset albo dysk. Dlatego należy zawsze to robić “małymi krokami” i testować np. Prime czy jakimś programem mocno obciążającym procesor. Ja swojego Athlona 2200 standardowo pracującego na 1800 MHz podkręciłem do 2200 MHZ przy pełnej stabilności.