Podkręcanie procesora i karty graf

Siemka, dziś kupiłem sobie GTA:SA, i gra, niestety, chodzi jak pokaz slajdów, mam od 8 do 16 FPS :/.

I teraz mam pytanie, co tu podkręcić, za bardzo się na tym nie znam, więc proszę fachowców :slight_smile:

Sprzęt:

Intel Pentium 4 2k Mhz ( w stresie dochodzi do +50 C)

Ati radeon 9800pro 128mb 256 bit ( w stresie dochodzi do 50 C) (takt; GPU: 378, mem: 400)

Czy da się coś z tym zrobić :)?

//Edit:

Mam 2 kości ram, 256 i 512, jedna ma 166mhz a druga 200, czy ta pierwsza może zaniżać drugą?

zmniejsz rozdzielczość i wyłącz antyaliasing…

masz słaby procek i może dlatego… zaniża możliwości karty graficznej… (tylko nie wymień go na p4 3,2ghz albo inny! bo wtedy będzie to samo!)

możesz podkręcić grafe bo procka nie ma sensu (i tak nic to nie da oprócz wyższej temperatury…)

Przeciez na tym sprzęcie z palcem w du… ta gra powinna śmigać, zmień może sterowniki na inne.

Na 100 % masz coś ze sterownikami albo konfiguracja kompa.

zainstaluj catalyst 5.8 a stare wywal… jeśli miałeś kartę nvidia to wywal od niej stery za pomocą driver cleaner 3

klopas właśnie na catalyst 5.8 w ogóle mi się gry nie uruchamiają.

Zacznę kręcić i napisze jakie rezultaty :slight_smile:

A co lepiej podnosić, GPU czy pamięć?

Czy ati tray tools to dobry program?

Obie(zresztą ten Ati tool sam ci wyszuka max. ustawienia będzie to wymagało “małej” korekty w dół)…

tym.

powiem ci ze kręcenie nic tu nie da :frowning: przy tak słabej maszynie najlepiej zainwestować w lepszą nowa :smiley: i wez może sprobuj wziąć wszystko na minimalne detale :slight_smile: nic innego nie mozna zrobic :wink:

mi gta chodziło całkiem płynnie na minimalnych detalach z duronem 800, 128mb ram i radeonem 9250 128/64, więc masz na bank coś zwalone w sofcie.