Podkręcanie procesora i RAMu


(KangooS) #1

Na początku specyfikacja: http://zapodaj.net/774062761dea4.jpg.html

Procesor jest podkręcony na 3,3 GHz i posiada chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924. Jest podkręcany przez program OC Tuner z poziomu Windowsa, ale chciałbym aby był on podkręcany w BIOSie, ale nie mogę ustawić większego mnożnika: http://zapodaj.net/15971f5dc3a63.jpg.html. Czy da się do zrobić na tej płycie? Drugie pytanie jest takie, czy warto kupować nowy RAM który taktował by z 1333MHz, a nie jak mam teraz 874. Głównie chodzi mi o to czy na lepszych RAMach odczuł bym jakąś różnicę?


(magicznydarek) #2

cpu frequency podbijasz np o 5-10 i testujesz w orthosie jak wszystko ok to jedziesz dalej, tez zmniejsz dram frequency na najniższe poprawcie mnie jeśli się mylę


(KangooS) #3

W ogóle nie pytałem o to co napisałeś, mam wrażenie, że nie przeczytałeś mojego postu ;p


(Longhorn2009) #4

OC tuner zmienia i tak ustawienia w BIOS. Mnożnik musisz dać na max czyli w twoim przypadku 15 zamiast 7. Jeśli nie da się zmienić daj ustawienia fabryczne i ponownie próbuj. Ta płyta to bardzo mizerny model pod OC ale trochę powinieneś jeszcze dać radę podkręcić tego pentiuma. 

Maksymalne możliwości swoich pamięci ram możesz sprawdzić w cpu-z zakładka SPD. Podejrzewam będą to moduły 1066MHz cl7. Wymiana na szybsze to tylko ratowanie tonącego, jeśli chcesz zyskać zauważalny przeskok w wydajności to musisz zmienić platformę na nowszą. 


(KangooS) #5

CPU-Z, tak to wygląda: http://zapodaj.net/cb8415b07d33b.jpg.html. Chodzi o max bandwidth? Tą wartość mnoży się razy 2?

Oglądałem filmy na YT dotyczące mojej mobo, nikt nie może zmienić mnożnika, więc tylko OC Tuner xD

W przypadku kiedy chciałbym trochę bardziej podkręcić procesor, jakie napięcia należy zwiększyć? http://zapodaj.net/88695a4231e16.jpg.html