Podkręcanie Procesora Intel e2160

Witam.Posiadam Procesor Intel Pentium Dual Core e2160 każdy rdzeń po 1.80Ghz.I chciałbym podkręcić procek do 2.50Ghz ale tylko w Biosie.Posiadam płyte główna Gigabyte G41M-ES2l oraz 4GB Ramu.

Znalazłem filmik na którym podkręcany jest procesor ale nie chce aż tyle Ghz:

Prosiłbym o pomoc w ustawieniu w Biosie.

Pozdrawiam.

Zrób najpierw test, czy Ci się pecet nie gotuje. Ściągnij w tym celu OCCT i uruchom 15 min. test przy parametrach Small Data Set. Jeśli temperatura nie dojdzie do ~60^C w stresie, możesz cosik podkręcić. Co do samego podkręcania, właściwie to wszystko masz opisane na filmie. Z tym, że CPU Host Frequency (MHz) nie zwiększaj tak drastycznie, tylko np. w skokach co 5MHz. Po każdym skoku wyjdź z BIOSu , uruchom Windowsa i zrób 15 minutowy test OCCT przy parametrach Medium Data Set.

Dodane 09.12.2012 (N) 12:53

Jak OCCT zacznie wywalać błędy, podnieś o jedno oczko napięcie na procesorze ( CPU VCore ).

Tego procka spokojnie da się wykręcić na 3GHz musisz ustawić napięcie na 1.5 albo 1.6 nie pamiętam teraz dokładnie i zwiększasz taktowanie FSB proponuje 4 kroki po 50 i 2 po 20MHz jeżeli chodzi o podwyższanie szyny :slight_smile: ew wyślij parę screenów z Biosu :wink:

Sprawdź jaki masz zasilacz ( http://forum.programosy.pl/czarna-lista … 13278.html ) żebyś na święta nie uwędził kompa jak chłodzenie boxowe to będzie się grzał.

Zgoda, np. mój E2140 robił w pełni stabilne 2.9 GHz na P31-DS3L bez ruszania napięcia (obecnie używam jej nadal z E3200 “pogonionym” na 3.6 GHz). Ale niekoniecznie na boxowym pseudo-chłodzeniu. To jednak dość “ciepła” technologia 65 nm.

Do pytającego: 2.6 GHz uzyskasz pewnie bez większych kombinacji. Jeśli natomiast planujesz dociągnąć w okolice 3 GHz bez zmiany napięcia to zainteresuj się też opcją “CPU GTLREF Voltage Ratio” (tak brzmi jej nazwa w starszych modelach Gigabyte’a).