Podkręcanie procesora Intel pentium dual core inside 1.8 GHz

Siema, tak jak w temacie chce podkręcić ten procesor. Chciałbym się dowiedzieć o ile MHz mogę go max. podkręcić. Procek już nie nadąża w grach i chce go podkręcić. W przyszłości planuje kupić nowy. Powiedzcie mi krok po kroku jak go podkręcić w BIOSIE bo jestem w tym zielony. W ogóle to podkręcanie coś daje?

W sieci jest 1000000000000000000 poradników na ten temat.

Podaj mi dokładny model procka, to coś Ci znajdę.

JARObb , Model procka z everesta : DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)

Wiem że jest dużo takich, ale do mojego nie znalazłem. A podkręcanie procesora wgl. coś daje? Słyszałem różne opinie. Jedni mówią że daje, a inni mówią że nie daje.

Jakie masz temperatury?

Jaki zasilacz?

Wystarczy, że podkręcisz do 225 i już będziesz miał ponad 2GHz.

JARObb , Chodzi Ci o temperaturę procesora? Co do zasilacza nie chcę mi się obudowy odkręcać. Dałoby się podkręcić tak, żeby nie była potrzebna nazwa i moc zasilacza?

sunbeam96 , Ale jak go podkręcić, wytłumaczysz mi?

Podaj dokłądny model zasilacza, to pomyślimy, czy się da.

Podaj zasilacz. Podkręca się najczęściej zmieniając parametr FSB w BIOSie. Nie wszystkie MOBOs to umożliwiają.

Akurat nie ma mnie w domu. Wrócę na początku sierpnia. Jak wrócę to podam.

Dodane 02.08.2011 (Wt) 11:59

Jestem już w domu, ale nie chce odłączać wszystkich kabli i rozkręcać obudowę kompa. Stąd moje pytanie : jest jakaś bezpieczna granica podkręcenia, bez wiadomej nazwy i mocy zasilacza? Jeśli nie, to zdecyduje się rozkręcić, ale jeśli tak to nie będę tego robił.