PODKRĘCANIE PROCESORA ? jak ? C2D E6420


(Lukaszbaldauf) #1

chcę podkręcić procesor Intel C2D E6420 chłodzenie BOX jak na zdjęciu

pamięci też widać DDR2 800 2x2GB Geil

http://zapodaj.net/40161e7b931c.jpg.html

http://zapodaj.net/bfbedd857e37.jpg.html

jak go podkręcić aby komp działał stabilnie, nie chce zmieniać chłodzenia

opiszcie miejsca gdzie co zmienić

z góry dzięki


(Wolfgar) #2

Zapraszam do lektury http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Podkręcanie na Boxowym chłodzeniu to co najmniej nie najlepszy pomysł. Jeżeli nie dbasz o kompa w środku to wynik jaki osiągniesz może być dla Ciebie niezauważalny.


(Lukaszbaldauf) #3

to jakie chłodzenie polecacie ??

ale nadal proszę o odpowiedź co na takim chłodzeniu jestem w stanie osiągnąć i jak to ustawić w BIOSie


(Wolfgar) #4

Dobrze by było przynajmniej coś takiego zamontować http://allegro.pl/aab-cooling-super-silent-p1-pwm-cichy-12db-lga775-i1491277340.html

Po drugie zanim w ogóle zaczniesz coś podkręcać napisz jaki masz zasilacz. Markę i model, ewentualnie dane z tabliczki znamionowej (to ta naklejka z boku).


(Lukaszbaldauf) #5

CHIEFTEC 450W model GPS-450AA-101 A

-- Dodane 11.03.2011 (Pt) 1:08 --

załóżmy ze chłodzenie będzie takie jak z allegro JAK MOGĘ GO WTEDY PODKRĘCIĆ ???


(A Woda93) #6

To czy podkręcisz i o ile zależy właśnie od tego jaki procesor ci się trafił. Dla przykładu ja swojego phenoma podkręciłem o 700mhz na boksowym chłodzeniu (chociaż phenomy są łatwo kręcące i mają duży zapas tolerancji termicznej), tak więc próbuj stopniowo a dowiesz się ile maksymalnie wyciśniesz :slight_smile:


(system) #7

Filmik na początek

:slight_smile:

(freedom) #8

Sprawdź najpierw jakie temperatury masz w stresie na standardowym chłodzeniu, wymiana może nie być konieczna.


(boczi) #9

pingwinIII , proszę poprawić temat na konkretny, a także: po co używać CapsLock? Proszę użyć pocji EDYTUJ by to zmienić.


(system) #10

http://ocforum.pl/100-baza-wiedzy-overc ... -0-a-4428/


(lith) #11

Właśnie nie wiem co to za teorie od razu, że na boxowym sie nie da. Na stacjonarce na boxowym mogłem podkręcić o tyle samo (z 1.8 do ok. 3) co na wymienionym... a wymieniłem tylko ze względu na hałas. A granicą była cienka płyta główna. Dużo zależy od procesora.


(Wolfgar) #12

Da się, ale nie powinno się tego robić. Ponieważ sama pasta potrafi zrobić 5 stopni różnicy w temperaturze a co dopiero radiator z wentylatorem. Nie ma co ukrywać, że Boxowe chłodzenia nie są przystosowane do odawania wielkich ilości ciepła. Znaczy aktualnie jest o niebo lepiej niż kiedyś ale nadal jeden z najtańszych modeli Arctic Coolinga (przyjmijmy jako najtańszego dostawce chłodzeń procesorów) jest o niebo lepsze niż Boxowe chłodzenie.


(lith) #13

Nawet jak zrobi 10 stopni różnicy to co z tego dopóki temperatura jest akceptowalna. A dopóki przy podkręcaniu się specjalnie napięć nie rusza to wielkich różnic nie ma. Ja w sumie podkręcałem tylko jeden model proca... ale przynajmniej na nim Przy podkręceniu z 1.8 do 2.4 temperatury się prawie nie zmieniły (3-4 stopnie?). Przy 3.0 była już różnica ponad 10-15 stopni.... tak mi się kojarzy. Na wymienionym chłodzeniu w stresie w sumie dużo chłodniej nie było... kwestia tylko tego, że ten na boxie wentyl było słychać, a na wymienionym chłodzeniu mógł cicho i powoli sobie mieszać.