Podkręcanie procesora na płycie głównej 945 Neo5-F

Witam mam pare pytań.

Myslę nad podkręceniem procesora Core 2 Duo E4400 pod płytą główną 945 Neo5-F. Wiem że nie jest za dobra ale da rede pod nią podkręcić tego procka?? Jak tak to mniej wiecej do ilu?? Chciałbym też wymienić RAM na 2x2GB 677MHz a z czasem grafike na lepszą.

Mój komp to:

  1. procesor Core 2 Duo E4400

  2. płyta główna MASI 945 Neo5-F

  3. 2x1GB pamięć RAM 677MHz

  4. Frafika 8600 GT

  5. Zasilacz ModeCom Feel III 500W (mogę się mylić jestem w pracy)

Dodane 14.01.2009 (Śr) 10:27

Proszę was bardzo niech ktos udzieli odpowiedzi na moje pytania. ![-o<

szkoda kasy na opisaną modernizację, płytka też nie jest potęgą OC, ograniczają je ramy również, spróbuj zaniżyć taktowanie na ramach i podnieść fsb…

Słyszałem ze mój procesor dobrze sie kręci ale rozumiem ze płyta zabardzo na to nie pozwoli tak?? A czy jest sens wymiany karty graficznej i dołożenia pamięci jak pisałem?? opłaca sie wymiana płyty?? Mam ten sprzęt juz chyba 1,5 roku a chciałbym żeby pochodził na dobrym poziomie z 3 lata. Doradź jak możesz co moge w niego włożyć aby był wydajny na dłuższy czas.

a ile teraz możesz przeznaczyć kasy na modernizację ?? ten core2 było kręcić 1,5 roku temu, tera jest to już lekko przestarzała technologia 65nm, e5200 + OC i masz coś wydajniejszego w technologii 45nm… o 3 latach zapomnij rynek rozwija się zbyt dynamicznie.

Pytam poprostu z ciekawości nie chce juz teraz coś wymieniać ale tak w ciagu pól roku a mógłbym przeznaczyć około 500 zł najlepiej nie przekraczając. A jak z pamięcią RAM? nie opłaca się dokładać?

nie (jeśli masz XP), przez półroku składaj kaskę i jak będzie bardziej zdeterminowany to wtedy się coś poradzi…pobaw się w OC…

Ok więc jak bede juz na 100% zdecydowany i kasa bedzie to ponownie poproszę o porady. Dzieki wielkie pozdrawiam.

Można zamknąc temat.