Podkręcanie procesora - nietypowa sprawa

Mam procesor 1100MHz. Kiedy go kupiłem, miał 1700MHz (albo coś koło tego). Był podkręcony w sklepie, tyle że nie pamiętam, czy na moja prośbę, czy po prostu dałem się oszukać (to było ładnych parę lat temu, kiedy byłem całkowicie zielony, chociaż w sprawach sprzętu nadal jestem). Ostatnio zużyła się moja bateria BIOS-u i komputer się “muli” po wymianie, więc wnioskuję, że to wina procesora. wszystko pozostaje takie, jak przedtem, tylko BIOS się zresetował. Jak z powrotem “podkręcić” komputer?

Jeśli to Athlon to ustaw FSB na 133 :slight_smile:

W BIOS-ie?

A gdzie?

I wątpię, żeby to było podkręcenie, po prostu teraz działa na zaniżonych ustawieniach.

Dlaczego na zaniżonych? Wymieniałem tylko baterię BIOS-u. Nic nie grzebałem w ustawieniach.

A z BIOS-u jestem zielony, więc możecie podać dokładniej, jak to zrobić? Jakieś wskazówki, gdzie tego szukać?

No jak wymieniłeś baterię, to zresetowałeś bios.

Wejdź w zakładkę Advanced Bios Features czy cuś w tym stylu i znajdź opcję CPU Clock (FSB) i zmień na 133.

Czy 133 nie będzie za dużo? Nie jestem pewien, czy ni przeciążę procesora albo płyty głównej (ew. zasilacza).

Nie wiem, jaki masz mnożnik, człowieku :stuck_out_tongue: Spokojnie dawaj wyższe FSB.

A ja nie wiem, o czym do mnie mówisz. :wink: Pisałem już, że nie mam o tym zielonego pojęcia. Jak sprawdzić ten mnożnik? Próbowałem coś zrozumieć z tekstów o podkręcaniu, tam coś było o mnożnikach, ale nie wiem o co chodzi.