Podkręcanie Procesora

Mam pytanie jak mozna pokreścić procek tzn.

mam 3,00 GHz Pentium ( Prescott ) i w programie EVEREST Home Edition

pokazuje się coś takiego

Czyli, że moge podkręcić do max 3600 ale jak to zrobić …

jak chcesz podkrecac Pentium® 4 3GHz to musisz kupic gigantyczny radiator/wentyl, serio bo ten co masz zaloze sie ze ledwo co wogle utrzymuje tego co masz :smiley: :smiley:

jaka masz teraz temp.

po OC maX do 70 stopni

po OC powyzej 3,2GHZ masz moc w W powyzej 100W nawet do 125W i wiecej wiec musisz sie zaopatrzec w naprawde super konstrukcje z miedzi z dwowa wentylami 80mm/92mm i przeplywem tunelowym

lub ogniwo Peltiera

Nom tak wiem.

Teraz mam boxowy, ale niedługo zamierzam wymienić go na

Zalman CNPS7000B-Cu więc skopojnie będe mógł go

podkrecąć bo ten da radę wszystko ochłodzić … :smiley:

Teraz na boxowym mam normalnie 40 a w stresie 52 więc jak będzie ok. 50 - 55 na Zalmanie w stresie ( po podkręceniu to ok ).

musisz miec po pierwsze dobry zasilacz ( a nie jakiegos np codegen 350W :smiley: ) no i dobre chlodzenie ale tez bez dobrej plyty nie pojdzie poniewaz moze nie wytrzymac no i tez dobrze by bylozeby mozna bylo regulowac napiecie procesora, no i oczywiscie kazde pokrecenie procka musi byc sprawdzane przez programy testujace pcmarki benchamarki itp, powodzenia w podkrecaniu :smiley:

SniFFeR zgadzam sie podstawa to zasilacz,

z PFC 400W

dobra wersja procka

oraz plyta - duzo zmian OC jak i duza ilosc kondensatorow uzytych ich jakosc (wysokie mozliwosci ustawien co do napiec) - stabilnosc

potem dobre chlodzonko procka jak i srodka obudowy

w tym radiatory/wentyle na chipsety mostkow plyty

:wink: :wink:

Zasilacz mam niestety nie markowy ( razem z obudową ) właśnie 350 W.

A resztę nan w podpisie …

Jak bedę miał chłodzenie spróbuję ( tylko za bardzo nie wiem jak … )

najpierw zakup zasilacza 400W z PFC wcale niesa drogie do 200Zl powinnes kupic dobry, moge ci podac dobre i bardzo stabilne z PFC

bo tego swojego to zakatujesz na smierc mowie ci tak bo juz dwie 350 W

poszly w tym jeden firmowy mhhh :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: u mnie

polecam ci tego co mam tej firmy cena w miare przystepna i jako jedyny radzi sobie z takim sprzetem co u mnie w opisie

patrz Aukcje Allegro - sklepy nowki sa

Q-TEC :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Na razie na tym będę próbował jak się rozwali trudno, gwarnacja jest na niego … Bo wszystko jest nowiutkie …

:o :o tylko wiesz jak skopie ci sie plyta, procek czy cos innego np. napedy HDD to wtedy bedziesz sie martwil ihhi

ale luz sam sie przekonasz

No ale nie opłaca mi się kupować 400 i wywalać nowej 350 bo co to za sens …

Może na tej 350 pójdzie nie jest to ostatni dziadostwo.

sprzedac mozesz na Allegro, dokladasz i kupujesz

nowa 400-450W z PFC ,a wiesz mi 350 W (rzeczywiste)

to potrzebuje twoj procek min. do OC

bo u ciebie to napewno mniej niz 300W jest na 100% jak u wszystkich

Code-gniotow i no-name

o stabilnosic trzymania napiec mozesz zapomniec

a przy wyzszych napieciach bez PFC zobaczysz jak dyski beda sie resetowac majac napiecie ponizej 12v np. 11v czy 13,88 itd.

sama to przezylam ,zreszta twoj wybor

:wink: :wink: milego OC

widze ze na bark kasy nienarzekasz, zainwestuj w Water Cooling i masz 4GHz na luzie, bo na powietrzu i z tym zalmanem to 3,6ghz gora :stuck_out_tongue:

noi podstawa to dobra zasiłka :slight_smile:

Na razie chyba wypróbuję z zalmanem bo za chłodzeniem wodą nie przepadam. Nie chcę motać sie za bardzo , wiem, że napewno było by duzo ciszej, ale zalman też jest cichy.

Ale jak właśnie będe mógł podkręcić, bo tego też zabardzo nie wiem …