Podkręcanie procesora

(Dhaniewicz99) #1

Witam. Chciałbym podkręcić procesor AMD Athlon 64 x2 3600+. Nie wiem jak sie do tego zabrać. Dla ułatwienia podam że mam zaktualizowany BIOS firmy AMI oraz płyte główną MSI K9N Neo V2. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

PS. W przypadku złego podkręcenia nie wiem jak zresetować BIOS. Wiem że trzeba coś wyjąć na pycie głównej ale nie wiem co ;/

PS 2. Proszę o pomoc kogoś kto jest w tym trochę doświadczony i proszę nie pisać odp. typu "wysiadło ci google ?" bo przeszukałem sporo ale tam nie umieją tłumaczyć.

(Goodprogram) #2

baterię

albo zresetowac bios zworką cmos

viewtopic.php?t=198484

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

itp. w :google:

(Dhaniewicz99) #3

Podkręciłem mój procek z 1990 MHz do 2140 MHz. Czy to zmieni coś w szybkości działania gier czy raczej niezbyt ?? :slight_smile:

(Błażej) #4

Sprawdź sam

(Goodprogram) #5

raczej nie dużo zmieni

może kilka fps'ów

tak podkrec do 2,5 to będizesz miał różnice :stuck_out_tongue:

(Dhaniewicz99) #6

Ale co się stanie jak podkręcę do 2,5 GHz ?? Szybciej komp sie bedzie uruchamiał, szybciej gry sie bedą ładowały lub programy czy szybciej bedą chodzily giery ??

(Mateusz 931) #7

Lepiej gierki będą chodzić i aplikacje.

(Dhaniewicz99) #8

Wycisnąłem z mojego procka chyba max. Podkręciłem go z 1990.0 MHz do tylu: f1746d517caa08f1.gifCzy moge coś jeszcze z niego wycisnąć czy to już max ?? Bo napięcia nie przestawiałem. Czy po tym zauważę jakąś różnice w działaniu gier ??

(Drapache) #9

TO PRZESTAW (te napięcia)

rany boskie . . .

(Dhaniewicz99) #10

Ale na ile ? Bo max mogę dać 1,30V lub 1,35V więc nie wiem zbytnio ;/

(Mandrasik17) #11

o jedną pozycje w góre w biosie

(Dhaniewicz99) #12

Czyli jeśli zwiększę napięcie to będę mógł dalej podkręcać procka (dawać więcej MHz) ??

(Rubcil) #13

Skąd Ty się urwałeś?!

(Dhaniewicz99) #14

Ja wiem dość dużo o kompach ale o Overlockingu akurat niewiele ;/ więc nie chce nic spiepszyć :slight_smile:

(Ciupa Michal) #15

użytjkownik jest początkujący w overlocking'u więc to twoje pytanie jest bez sensu (tylko do nabicia posta)

Coperfield

tak, po zwiększeniu napięcia (bądź ostrożny) możesz jeszcze trochę podkręcić wtedy sprawdź w grach czy odczułeś różnice

jaki zasilacz?

(Dhaniewicz99) #16

Właśnie jaki zasilacz to nie wiem ale jak się zepsuje to najwyżej kupie nowy (lepszy) bo ten jest napewno do bani :slight_smile: Jeśli dobrze kojaże na mojej karcie gwarancyjnej to to jest zasilacz TRACER. Wiem że to jest zasilacz którym nie powinienem podkręcaj ale w końcu trzeba korzystać jeśli można :smiley: :smiley:

(Emilmlo) #17

Jak się zepsuje to nie tylko kupisz nowy zasilacz a jeszcze nowy komp bo zostanie spalony przez ten kiepski zasilacz.

(system) #18

Nie wiem czy podkręcanie procesora ma sens i czy da wydajność w grach przy twojej kiepskiej grafice (GeForce 8500 GT (512MB)).