Podkręcanie procesora

Witam. Chciałbym podkręcić procesor AMD Athlon 64 x2 3600+. Nie wiem jak sie do tego zabrać. Dla ułatwienia podam że mam zaktualizowany BIOS firmy AMI oraz płyte główną MSI K9N Neo V2. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

PS. W przypadku złego podkręcenia nie wiem jak zresetować BIOS. Wiem że trzeba coś wyjąć na pycie głównej ale nie wiem co ;/

PS 2. Proszę o pomoc kogoś kto jest w tym trochę doświadczony i proszę nie pisać odp. typu “wysiadło ci google ?” bo przeszukałem sporo ale tam nie umieją tłumaczyć.

baterię

albo zresetowac bios zworką cmos

viewtopic.php?t=198484

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

itp. w :google:

Podkręciłem mój procek z 1990 MHz do 2140 MHz. Czy to zmieni coś w szybkości działania gier czy raczej niezbyt ?? :slight_smile:

Sprawdź sam

raczej nie dużo zmieni

może kilka fps’ów

tak podkrec do 2,5 to będizesz miał różnice :stuck_out_tongue:

Ale co się stanie jak podkręcę do 2,5 GHz ?? Szybciej komp sie bedzie uruchamiał, szybciej gry sie bedą ładowały lub programy czy szybciej bedą chodzily giery ??

Lepiej gierki będą chodzić i aplikacje.

Wycisnąłem z mojego procka chyba max. Podkręciłem go z 1990.0 MHz do tylu: f1746d517caa08f1.gif Czy moge coś jeszcze z niego wycisnąć czy to już max ?? Bo napięcia nie przestawiałem. Czy po tym zauważę jakąś różnice w działaniu gier ??

TO PRZESTAW (te napięcia)

rany boskie . . .

Ale na ile ? Bo max mogę dać 1,30V lub 1,35V więc nie wiem zbytnio ;/

o jedną pozycje w góre w biosie

Czyli jeśli zwiększę napięcie to będę mógł dalej podkręcać procka (dawać więcej MHz) ??

Skąd Ty się urwałeś?!

Ja wiem dość dużo o kompach ale o Overlockingu akurat niewiele ;/ więc nie chce nic spiepszyć :slight_smile:

użytjkownik jest początkujący w overlocking’u więc to twoje pytanie jest bez sensu (tylko do nabicia posta)

Coperfield

tak, po zwiększeniu napięcia (bądź ostrożny) możesz jeszcze trochę podkręcić wtedy sprawdź w grach czy odczułeś różnice

jaki zasilacz?

Właśnie jaki zasilacz to nie wiem ale jak się zepsuje to najwyżej kupie nowy (lepszy) bo ten jest napewno do bani :slight_smile: Jeśli dobrze kojaże na mojej karcie gwarancyjnej to to jest zasilacz TRACER. Wiem że to jest zasilacz którym nie powinienem podkręcaj ale w końcu trzeba korzystać jeśli można :smiley: :smiley:

Jak się zepsuje to nie tylko kupisz nowy zasilacz a jeszcze nowy komp bo zostanie spalony przez ten kiepski zasilacz.

Nie wiem czy podkręcanie procesora ma sens i czy da wydajność w grach przy twojej kiepskiej grafice (GeForce 8500 GT (512MB)).