Podkręcanie procesora

cześć

Mam procesor AMD Sempron2800+ 1.6Ghz podkręciłem go do 1.86Ghz jak wiadomo taki procesor nie nadaje sie do grania dlatego chciał bym go jeszcze bardziej podkręcic tylko jest jeden problem… mam płyte główną MSI K9VGM-V w której największa częstotliwość taktowania szyny FSB wynosi tylko 232 a nominalna 200 nie da sie tego limitu jakoś podnieść czy to max jaki może z siebie dać…???

za błędy w nazewnictwie przepraszam jeśli są…

pomoże mi ktoś chciałbym sobie zagrać w końcu w gothica3 żeby mi się nie ciął…

Powiem tak, o płynnej grze w Gothica3 na tym procku, to możesz zapomnieć. Nawet jakbyś go wykręcił na 3.0GHz, bo ta gra potrafi przycinać na dużo lepszym sprzęcie. Na moim starym kompie (Sempron 3000+ (1.8GHz, wykręcony na ~2.4GHz) też się grać nie dało, cały czas przycinało, a resztę sprzętu miałem jeszcze lepszą od Ciebie.

Gothic3 ma skopany kod, trochę stabilność i optymalizację poprawiały patche, możesz spróbować zainstalować tego (chyba że już posiadasz):

http://programy.cyberjoy.pl/gry/6491/Go … h.1.6.html

I tak wątpię żeby ten patch coś pomógł, ale możesz spróbować.

już go mam ale tnie mi się tylko na złożonych scenach… a wie ktos o tym podkręcaniu coś…??

dobra,a ktoś mi powie czemu mój 2800+ pokazuje mi 800mhz zamiast 1,6ghz? w biosie nie moge znaleść zadnej opcji o zwiększeniu mnożnika. mam płyte ecs k775 czy jakoś tak.