Podkręcanie procesora

Witam !

Mam procesor Intel Core 2 Duo E7200 2,53 GHz i chciałbym trochę go podkręcić. Powiedzmy naa… gdzieś od 3 do 3,3 GHz.

Jakiego programu mogę do tego użyć. Jak można to od razu proszę o link download.

ty se żartujesz?? tego się nie da zrobić !!

jeśli to w ogóle realne żeby tyle osiągnąć na twoim procku, to najlepszy program do podkręcania znajduje się na twojej płycie głównej i nazywa się BIOS.

Na początku nie ruszaj napięcia, dopiero gdy zacznie się resetować w orthosie. Nie fsp tylko fsb (przeważnie będą 2 opcje, ddr nie ruszaj bo to do pamięci, do procesra jest qdr).

mój błąd :slight_smile: za szybko pisałem :slight_smile:

Uniwersalnych reguł nie ma, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza procesora, modelu płyty głownej, klasy i mocy zasilacza, wydajności chłodzenia.

Do 3 GHz powinieneś dojśc bez podnoszenia napięc i innych kombinacji, pamiętaj tylko że podnosząc w biosie fsb podnosi ci się też taktowanie pamięci i trzeba to kontrolować poprzez odniżenie jej z powrotem do wartości nominalnej albo regujację ustawienia FSB:DRAM.

Zanim weźmiesz się za poważniejsze OC - lepiej dla bezpieczeństwa postudiuj najpierw dostępne w necie poradniki i fora np. http://forum.pclab.pl/t197951.html