Podkręcanie procesora

(Szymon Konieczny28) #1

Witam!

Posiadam procesor pentium 4 2.80 ghz, 1,5 gb pamięci ram( w 1gb i 512 mb), karte pamięci nvidia g-force 9600GT. Mój zasilacz to feel 2 - 400 atx. czy mogę podkręcić procesor i jeśli tak to do ilu ghz maksymalnie?

(Badziewmax) #2

Na tym zasilaczu zapomnij.

(Piter9713) #3

Czy ja wiem, czy "zapomnij" :)??

Ja na 400 watowym Feverze podkręciłem go do 3.2 i chodził stabilnie, zaczął się krzaczyć przy 3.4 :). Co nie zmienia jednak faktu, że żeby osiągnąć w miarę zadowalający wynik musiałbyś kupić jakiś porządny zasilacz.

Inna sprawa, że nie wiem, czy to ma sens. Czytałem bowiem, że w P4 to byłyby tylko puste megaherce....

(Badziewmax) #4

Tobie się udało, graty :slight_smile: ale faktem jest, że robienie OC na tych zasilaczach to ryzykowna sprawa.

(Piter9713) #5

Racja, zmiana PSU to jest priorytet. Ale (jak pisałem wcześniej) po zmianie powinieneś dociągnąć do 3.2 :slight_smile:

(Qwerty01) #6

Pewnie w jakimś komputer świat, gdzie piszą bajki...

(Piter9713) #7

A żebyś wiedział, że w KŚ :P. Jednak sam próbowałem podkręcać P4 i wiem, jaki to daje skutek.

(Jaromir Zurawski) #8

Ja podkręciłem swoją P4 z 3,0 do 3,9GHz.

(witek-pl) #9

U mnie na podkręconym P4 z standardowego 2.4 na 2.85 (stabilnie działa u mnie 3.1 ale wystarcza mi niższe) różnica jest spora więc nie wiem skąd goście mają info o pustych MHZ (może w starych "grzałkowych P4") , testowałem np: na emulatorze MAME, w wymagających systemach różnica widoczna, w grach podobnie.

(Szymon Konieczny28) #10

posiadam jeszcze zasilacz atx lc-b350. jak myślicie na tym da rade chociarz do 3,0 lub 3,2?

(Marcinnowak1991) #11

To zależy jeszcze od płyty głównej, ale ogólnie OC do 3,2 nie powinno byc problemem. Jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

(Piter9713) #12

Wiesz, dać to pewnie radę da z tym, że nie wiadomo ile tak jeszcze pochodzi. Dla pewności jednak zmieniłbym zasilacz, bo na tym nie warto oszczędzać.

(Szymon Konieczny28) #13

moja płyta główna to gigabyte 8I915P Duo. Jak sądzicie czy jak dam ten drugi zasilacz to pociągnie może jeszcze z dwa lata na 3,2?

(Marcinnowak1991) #14

to zależy jak masz szczęście to moze nawet i jeszcze 5 lat, a co do wymiany na inny markowy zasilacz(pewnie był by on droższy od reszty podzespołów razem).

(Piter9713) #15

Nie no, nie przesadzajmy :). Na alledrogo niezły używany zasilacz można kupić za niewiele ponad 100.

(Szymon Konieczny28) #16

a według was lepszy do tego będzie ten pierwszy czy drugi?

(Piter9713) #17

Moim zdaniem ani jeden, ani drugi.

(Jaromir Zurawski) #18

Miałem kiedyś tą samą płyte i kręciło się nawet fajnie. Teraz tylko wymień zasilacz i jazda!

Ile masz kasy na nowy?

(Szymon Konieczny28) #19

70 zł

(Jaromir Zurawski) #20

No to poszukaj jakiegoś Fortrona/Deldy 350W na allegro.