Podkręcanie procesora

Witam!

Posiadam procesor pentium 4 2.80 ghz, 1,5 gb pamięci ram( w 1gb i 512 mb), karte pamięci nvidia g-force 9600GT. Mój zasilacz to feel 2 - 400 atx. czy mogę podkręcić procesor i jeśli tak to do ilu ghz maksymalnie?

Na tym zasilaczu zapomnij.

Czy ja wiem, czy “zapomnij” :)??

Ja na 400 watowym Feverze podkręciłem go do 3.2 i chodził stabilnie, zaczął się krzaczyć przy 3.4 :). Co nie zmienia jednak faktu, że żeby osiągnąć w miarę zadowalający wynik musiałbyś kupić jakiś porządny zasilacz.

Inna sprawa, że nie wiem, czy to ma sens. Czytałem bowiem, że w P4 to byłyby tylko puste megaherce…

Tobie się udało, graty :slight_smile: ale faktem jest, że robienie OC na tych zasilaczach to ryzykowna sprawa.

Racja, zmiana PSU to jest priorytet. Ale (jak pisałem wcześniej) po zmianie powinieneś dociągnąć do 3.2 :slight_smile:

Pewnie w jakimś komputer świat, gdzie piszą bajki…

A żebyś wiedział, że w KŚ :P. Jednak sam próbowałem podkręcać P4 i wiem, jaki to daje skutek.

Ja podkręciłem swoją P4 z 3,0 do 3,9GHz.

U mnie na podkręconym P4 z standardowego 2.4 na 2.85 (stabilnie działa u mnie 3.1 ale wystarcza mi niższe) różnica jest spora więc nie wiem skąd goście mają info o pustych MHZ (może w starych “grzałkowych P4”) , testowałem np: na emulatorze MAME, w wymagających systemach różnica widoczna, w grach podobnie.

posiadam jeszcze zasilacz atx lc-b350. jak myślicie na tym da rade chociarz do 3,0 lub 3,2?

To zależy jeszcze od płyty głównej, ale ogólnie OC do 3,2 nie powinno byc problemem. Jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

Wiesz, dać to pewnie radę da z tym, że nie wiadomo ile tak jeszcze pochodzi. Dla pewności jednak zmieniłbym zasilacz, bo na tym nie warto oszczędzać.

moja płyta główna to gigabyte 8I915P Duo. Jak sądzicie czy jak dam ten drugi zasilacz to pociągnie może jeszcze z dwa lata na 3,2?

to zależy jak masz szczęście to moze nawet i jeszcze 5 lat, a co do wymiany na inny markowy zasilacz(pewnie był by on droższy od reszty podzespołów razem).

Nie no, nie przesadzajmy :). Na alledrogo niezły używany zasilacz można kupić za niewiele ponad 100.

a według was lepszy do tego będzie ten pierwszy czy drugi?

Moim zdaniem ani jeden, ani drugi.

Miałem kiedyś tą samą płyte i kręciło się nawet fajnie. Teraz tylko wymień zasilacz i jazda!

Ile masz kasy na nowy?

70 zł

No to poszukaj jakiegoś Fortrona/Deldy 350W na allegro.