Podkręcanie procesora

Witam, tak jak w temacie, jak podkręcić procesor amd phenom ii x840 ? Dodam że nigdy nie bawilem sie w takie rzeczy także prosiłbym o wyrozumiałość. Może na poczatek podam reszte podzespołów - płyta główna asrock n68c-s ucc, 8gb ram ddr3, karta 7850 2gb, zasilacz logic 500w. Teraz kolejne pytanie. Czy w ogóle jest sens cokolwiek z tym robić ? chodzi mi o zasilacz, czy wytrzyma, czy nic nie wysiądzie itd. Mam też jedno pytanie troche z innej beczki dotyczące płyty głównej więc pozwole sobie je zadać tutaj aby nie robić specjalnie kolejnego tematu. Otóż dowiedziałem się że moja płyta główna ma mozliwość odblokowania ukrytych rdzeni w procesorach amd. Szukałem jakiegoś info czy mój procesor takie posiada lecz niestety nie znalazłem żadnej odpowiedz czy posiada czy tez nie. Dodam że posiadam całe oprogramowanie do płyty głównej (z tego co sie orientuje mozna nimi podkrecać procesor) lecz nigdy sie nimi nie bawiłem z obawy o zasilacz dlatego pytam Was, ludzi którzy znają sie na rzeczy o wiele lepiej niż ja i prosze o pomoc :slight_smile:

Cześć,

 

Z takim zasilaczem odpuść sobie podkręcanie, a jeżeli nadal chcesz się tym zająć to robisz to na własną odpowiedzialność.

Twój procesor nie ma ukrytych rdzeni. sztuczka ta dotyczyła wersji z 2 i 3 rdzeniami, czyli 4 rdzeniowych procesorów z zablokowanymi rdzeniami, które nie uzyskały 100% funkcjonalności. jeśli był niesprawny 1 rdzeń, procesor sprzedawany był jako 3 rdzeniowy, nie działały 2, sprzedawali jako 2 rdzeniowe. oszczędności dla producenta, mniej “odpadów” no i zawsze można coś zarobić ekstra ;). zablokowane rdzenie można było odblokować w bios, ale działanie takiego odblokowanego 4 czy też 3 rdzeniowca było loterią.

Res - rozumiem :slight_smile: teraz kwestia podkręcania. Wychodzi na to że jest tak jak myslałem ? zasilacz nie pociągnie ?

Kłania się zmiana płyty, procka i zasilacza. Dziwię się, że przy takim to jeszcze w ogóle ci działa.

Tak wiem o tym. Już od jakiegoś czasu przymierzam sie do złożenia pc na pare lat lecz ciągle dochodzą inne dodatki i myślałem że jeszcze z tego coś da sie wycisnąć. W takim razie dobrze zrobiłem że najpierw zapytałem bo obawy okazały sie słuszne. Dziekuje za pomoc :slight_smile:

Zmień zasilacz na Corsair VS 450 W. Reszta sprzętu jest całkiem dobra.

 

Oczywiście podkręcanie na tej płycie będzie ciężkie.