Podkręcanie procesora

Nie wiem dlaczego za chiny nie mogę tych opcji znaleźć. Oczywiście szukalem nazw podanych w tamtym poradniku. Jakby co bios to v02.61 American Megatrends

 

Po znalezieniu tych opcji nie moge wpisac tam podanych liczb slychac tylko pikniecia przy probie wpisania/zapisania i tyle

Nie musisz wpisywać, po prawej powinieneś mieć legendę. Możesz użyć klawiszy plus / minus.

Faktycznie wielkie dzieki

Teraz pora na testy w occt? 

 

to jest chyba ten bios :slight_smile:

chodzi tylko o sposób poruszania się w nim

 

Już ustawiłem. Fifa działa o niebo lepiej. Lagow nie ma ale 60 fpsow to nie jest. Mógłbym podkrecic procka jeszcze trochę? 

próbuj i sprawdzaj temperatury.

Możesz mu chłodzenie zmienić jak coś

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

przyda się pod nowy zestaw.

Ok. Ale zmieniać tylko FSB?

Na pewno wezmę pod uwagę 

tak ,tylko małymi kroczkami :slight_smile:

Ok temperatura podczas gry osiąga coś około 53 C. Nie wiem czy to coś zmienia ale wolę napisać 

 

Ok dzięki wielkie za pomoc i za cierpliwość do mnie. Pewnie niedługo będę zakładał temat ws. nowej płyty głównej także może tam sie spotkamy. 

Dzisiaj okazało się że Fifa śmiga ale za to cs:go po około 5 minutach przestaje działać tak samo dzieje sie z przeglądarką chodź nie zawsze. Zmniejszylem FSB o 10 i wszystko działało ale Fifa sie przecinała. Czy da sie to jakoś pogodzić? 

Objawy mogą świadczyć o zbyt niskim napięciu procesora lub zbyt wysokim dzielniku dla pamięci.

Mnożnik ustawiony jest na 10.5 czyli z tego co pisze Antronic standardowo. Czyli pewnie jest to napięcie. O ile mam je podnieść?

Małymi krokami, jeśli dałeś 1.25 podnieś na 1.26v i testuj efekty. Ale najpierw sprawdź pamięci, jeśli nic przy nich nie zmieniałeś to znaczy że nie przeczytałeś dokładnie podanych poradników i pamięci mogą pracować ze zbyt dużym taktowaniem jak na swoje możliwości (do sprawdzenia np. w CPU-Z zakładki memory - aktualne parametry i SPD - możliwości pamięci).

Sprawdziłem i aktualnie parametry to 420 MHZ a możliwości pamięci to 400 MHZ. Czyli jest za duże. Jak to zmienić?

 

Zmieniasz dzielnik w BIOS, opcja DRAM Frequency lub podobna w menu tam gdzie podnosiłeś FSB. Ustawiasz tak aby pamięci nie przekraczały 800MHz (max dzielnik x2.5 zamiast obecnego x3).

Tylko że w Dram Frequency nie ma żadny mnożników są za to MHZ.

Fachowo mówi się o dzielnikach, ustawiasz poniżej 800MHz po prostu.