Podkręcanie procka i geforce 2 MX 400

(Paluszekmich) #1

szukam "czegoś" bo nie wiem czego do podkręcenia karty Geforce 2 MX 400

i w którym miejscu w biosie można chodź ciut podkręcić procesr Inte pentium aktualnie mam 1,69 GHz

(:: MARIO ::) #2

sterowniki 42.86 lub 45.23 :slight_smile: i tam sa zakałdki do krecenia kart :slight_smile: sam z wymienionych sterowników korzystałem :slight_smile:

moj gf poleciał rdzeń 200@270mhz pamieci 333@385mhz :slight_smile:

w biosie szukaj opcji ustawienia procka tj. fsb i napiecie, jesli jest zablokowane to szukaj linijki, gdzie bedziesz mógl zmienić ustawienia (user define itp)

(jaru_r) #3

Jest taki "magiczny" wpis do rejestru, który uaktywnia możliwość podkręcania rdzenia i pamięci --> COOLBITS

A TUTAJ możesz o tym poczytać.

Co do procesora, to napisz coś więcej - jaka płyta główna, pamięci i jaki to dokładnie procesor.

(Paluszekmich) #4

W Menadżerze urządzeń pisze że mam :

Wersja sterowników: 6.14.10.9371

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 16:03

to powyżej tyczy się karty graficznej

(Błażej) #5

Możesz zmienić coś z seri

lub 52.xx

(Paluszekmich) #6

a czy jak będę miał te wersję co mam to nie da rady sie podkrecic ?? bo podkrecilem... tylko moze mi ktos powiedziec ile max. moge podkręcić żeby czegoś nie zapsuć ??

(Błażej) #7

Podkręcaj co 5Mhz i testuj w 3dmarku 03

Jesli pojawią się afekty, zwisy kompa, to wróć do poprzedniej wartości.

Nie da się powiedzieć do ilu możesz. Każda karta kręci się inaczej :slight_smile:

(:: MARIO ::) #8

Błażej niema co testowac pod 3dm2k3 :slight_smile: lepiej 2oo1 :slight_smile:

(Błażej) #9

Pamiętam, że kiedyś pod 03/01(nie pamiętam pdo który) kręciłem Gfa4 128bit, podniosiłem rdzen i pamięć, po 70 Mhz przybyło z 100pkt.

Gdy dałem kolejne 10mhz, wynik był gorszy od ustawień fabrycznych :lol:

Można podkręcić oczywiście tą kartę, lecz paluszekpl , nie spodzewaj się oszałamiających efektów :stuck_out_tongue:

(Paluszekmich) #10

no wiem z takim starym sprzętem co mam to świata nie zawojuje :smiley:

W nowości już nie pogram wiec muszę szperać wśród starszych tytułach.

NA nowego PC nie ma co liczyć kasy brak :smiley:

a tak chętnie pograło by się w Obliviona i Gothica III mimo iż Gothic'a strasznie krytykują, ale ja mógłbym grać w Gothica 3 nawet jakby grafa była taka sama co w 2 :smiley: Ja gram dla świetnej fabuły

Pozdro i THX za pomoc