Podkręcanie procka

Cze moj procek najwiecej wyciska do 500 Mhz a ja w tej chwili mam zegar w wysokosci 433 mhz i mam pytanko czy moge go podkrecic mna maksa odrazu czy musze najpierw zmienić płytę główna i zasilacz?? moja płyta glowna to: MSI MS-6163(Pro) (2 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Nie koniecznie musisz wymienieniać zasilacz i płytę. Napisz jaką masz temp. na max. obciążeniu i na minimalnym. Do obciążenia procesora możesz użyyć programu Prime95 (options, torture test) po ok godzinie sprawdz jaką masz temperaturę np. programem Everest lub Aida.

A jaki to masz procesor oryginał.

Podczas testu tym programem Prime 95 moj procesor nie odczul obciążenia temperatura trzymala sie na przelomie 37/38 stopni celsjusza a procesor byl przetaktowywany niewielkimi sumami megaherców.

Jak podkręcasz przez FSB co jest najbardzioej prawdopodobne to nie radziłbym - ten proc kręci się do 560 jeśli to celek ale za szybka szyna to zabójstwo dla urządzeń na PCI

Procka bede podkrecał przez BIOS ale nie wiem czy on to wytrzyma. z 433 Mhz do 500 Mhz

To napisz jakiego masz celka czy pentiaka, ja swojego celka wykręciłem na 561Mhz z 433Mhz.

I się trzyma tylko że wszystkie urządzenia na PCI tj. sieciówka itp mają założone chłodzenie bo by się usmażyły :smiley: ponieważ na starych MOB-kach wraz ze zwiększeniem FSB rośnie też prekość szyny PCI.

Mam Celerona 433 Mhz

To śmiało podnieś FSB tylko jak zacznie się coś dziać (pewnie przy 560Mhz) to go zwolnij lub dołóż chłodzenie.

Moj procek Celeron dochodzi tylko do 500 Mhz a jak myslisz jak go podkrecić tzn. chodzi mi o predkosc czy od razu na maxa czy stopniowo

Nigdy nie podkręcaj od razu na prędkość jaka cię interesuje. Zawsze podkręcaj stopniowo i staraj się śledzić temperaturę procesora. Do tego możesz go jeszcze obciążać programem Prime95 żeby odczytać temperaturę w stresie.

Dokładnie i mimo iż może się zdawać że na 560 śmiga bez zarzutów to jednak tak nie jest (wiem bo sobie upiekłem proca)