Podkręcanie Radka Hd2600Xt IceQ turbo

Witam jestem posiadaczem tej karty:

http://www.ceneo.pl/1354191

Nigdzie nie mogę znaleśc żadnego artykułu na temat jej o/c.

Aktualnie mam 45C w spoczynku.Jaka jest górna granica?

I czy opłaca się zmienic chłodzenie?Czy na tym co mam da rade?

z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Lol kupiłeś kartę z jednym z najlepszych chłodzeń i rozważasz jego wymianę nawet? Lepsze byłoby chyba tylko wodne chłodzenie, albo jakaś “kanapka” mocno wentylowana.

Odinstaluj CatalystControlCenter, zostaw sterowniki. Ściągaj Ati tray tools, instaluj i masz tam zakładkę overclocking, dalej powinno iść gładko, ale z uwagi na bardzo wysokie zegary seryjne tej karty bez vmodów nie spodziewałbym się wysokiego oc.

Ja mojego Radeona podkręciłem słabo i tymczasowo to po prostu była próba podkręcania z 800 MHz na GPU na 850 MHz oraz z 1400 MHz taktowania pamięci na 1500 MHz z poziomu CCC. Żadnych zwiech i artefaktów, kiedyś będę musiał troszkę jeszcze się pobawić z OC tej kart, chociaż w zasadzie jak mówiłem to tylko zabawy…

Narazie dałem 850/1600 i 60C w stresie. To dużo?

OVerKloker , według mnie mało. Próbuj dalej bo karta ma potencjał no i te chłodzenie… Nie obawiaj się 60 stopni…

a jaka jest górna granica temp?

Teraz to mam zagadkę, ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie, po prostu nie ma czegoś takiego jak górna granica. Jeśli przy 80 stopniach dajmy na to obroty wiatraka nie będą Ci przeszkadzały to ok jeśli będzie już za głośno dla Ciebie to to jest górna granica. Potraktuj jakieś 75-80 stopni jako max.