Podkrecanie Ramu

Szukam programu do podkrecania ramu

“Program” nazywa się Basic Input Output System. W skrócie BIOS.

poszukaj programu : A64Tweaker nie podaje linka bo to znalazłem to żaden nie działa jak bede miał więcej czasu postaram sie podać działajacy link do sciagniecia programu

Kicu poszukuje programu a Bios jak sama nazwa wskazuje jest systemem :stuck_out_tongue:

Dodałem cudzysłów, może teraz być? Poza tym napisałem tak a nie inaczej bo kicu4 użył dziś forum zamiast googla - wpadł, założył w ciągu 5 min 6 tematów (i może byłoby więcej gdyby mu Monczkin bana na pisanie na 24h nie wlepił) i zniknął. Więc stwierdziłem że go nie bede wyręczał w myśleniu.

PS “Norton System Works” jest systemem czy programem?

Wytłumacz to.

Stwierdzenie że bios jest programem jest właściwe.

Kolejna osoba nie mająca zielonego pojęcia o OC, która z chęcią pochwaliła by się, że podkręciła ram :roll: :roll: Poczytaj na google.pl i też polecam Bios

Jaki masz ram? 8)

no ja tez tego szukalem wiem ze w biosie mozna ale w ktorym miejscu muj sys to AMD…

Weź książkę do płyty głównej i poczytaj o biosie i możliwych ustawieniach pamieci.

Jak nie masz pojęcia co robisz - to nie rób,bo sobie narobisz kłopotów.

po tej wypowiedzi wnioskuje, ze nie wiesz co to system, nie wiesz czym sie różni system od marki procka!

ciekawe czy chociaz w biosie szukales ?

popatrz jeszzcze czasami do slownika ort. i czasami warto przecinek postawic!

o ile się nie mylę to przetaktowanie RAM od rzeczywistych zaowocuje spadkiem prędkości pracy dysku - przynajmniej na starszych maszynach

z UDMA 66 na UDMA33

:o pierwszy raz słyszę… A dlaczego niby?

Tego nie wiem niestety

W zależności od Biosu - u mnie ta opcja znajduje się w " Advanced Chipset Features" “DRAM Clock” - na HCLK+33M - zmienia mi z Transferu UDMA4 na UDMA3

Być może to nie jest żadną regułą a tak mam tylko ja na VIA Apollo

Jednakże każdemu proponuję to sprawdzić jeżeli są problemy z UDMA (może i ATA) - oczywiście jeżeli pożądany transfer można uzyskać - pozwala na to urządzenie jak HDD czy CD, obsługuje płyta główna i są odpowiednie taśmy

Pozdrawiam