PODKRECANIE SEMPRON 2800 na K7vt800

Posiadam plyte gowną k7vt800 i semprona 2800, chcialbym go podkrecic mam solidny zasilacz i dobre chlodzenie, problem w tym ze nie wiem jak to zrobic, otoz pdkrecalem juz durony ale w tym przypadku nie jest to takei proste. Prosze o solucje krok po kroku lub jakies linki.

z gory dzieki

a zasilacz??

400 W Procomp

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 22:59

400 W pro Comp ,1 gb good ram 400mhz .radeon x1650pro (512 mb)

Złączono Posta : 25.06.2007 (Pon) 23:01

SOry za blad plyta k8vt800

O…O… to żeś beknął od kiedy Procomp to dobre zasilacze waty to nie wszystko.

Może się nie spali, jak podkręcisz. Delikatnie podnosisz zegar szyny FSB, jak komp staje się nie stabilny delikatnie podnosisz napięcia (Ram, NB, procka) sprawdzasz temp. i stabilność i tak dalej.

nie wiem co to za firma widocznei wcisneli mi jakis ■■■■, mozesz troche dokladniej w ktorym miejscu w biosie to sie znajduje, Bede dogodnie wdzieczny. Pozdraiwam

poradnik jak kręcic semprona

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all

a tutaj malutka instrukcje :

VADEMECUM kręcenia Semprona64 2800+

Aby tego dokonać trzeba przede wszystkim wyzbyć się starych doświadczeń z płyt pracujących na szynie FSB. Tutaj jest radykalna zmiana. Mamy do czynienia z kilkoma zależnymi od siebie parametrami:

HTT – wzorcowa częstotliwość od której zależne są:

Szyna Typer Transport (HT) wg zależności: HTT x M(M=1, 2, 3, 4 – mnożnik szyny HT) np. dla Sempronów64 HTT=200MHz, M=4 -> 200x4=800MHz

Częstotliwość taktowania procesora: HTT x T(mnożnik procesora T=8 dla Semprona64 2800+) HT=200MHz -> 8x200=1600MHz

Tyle teorii, a teraz praktyka:

Po pierwsze: Po wejściu do BIOS’u wciśnij CTRL+F1 (uaktywni się Frequency/Voltage Controll)

Tu już możesz zacząć mrożącą krew w żyłach i rozgrzewającą procesor przygodę z kręceniem.

Najpierw zwiększ napięcie procesora o 10% co da Ci 1,54V (CPU VOLTAGE CONTROL)

Aby uzyskać 2000MHz musisz ustawić:

  • CPU CLOCK = 250MHz co da 8x250 = 2000MHz

  • HT FREQUENCY RATIO = 3 co da szynę HT = 250x3 = 750MHz

  • DDR CLOCK TIMING MODE ustaw na MANUAL

  • CPU/DDR CLOCK RATIO ustaw na 2/1.66

  • DDR TIMING ustaw na AUTO

Dla 2200MHz:

  • CPU CLOCK = 275MHz co da 8x275 = 2200MHz

  • HT FREQUENCY RATIO = 3 co da szynę HT = 275x3 = 825MHz

  • DDR CLOCK TIMING MODE ustaw na MANUAL

  • CPU/DDR CLOCK RATIO ustaw na 2/1.5

  • DDR TIMING ustaw na AUTO

Dla 2400MHz:

  • CPU CLOCK = 300MHz co da 8x300 = 2400MHz

  • HT FREQUENCY RATIO = 3 co da szynę HT = 300x3 = 900MHz

  • DDR CLOCK TIMING MODE ustaw na MANUAL

  • CPU/DDR CLOCK RATIO ustaw na 2/1.33

  • DDR TIMING ustaw na AUTO

To tyle. Dobrej zabawy

dzieki za wszystkie porady, ale mimo to chyba nie jestem na tyle bystry zeby podkrecic ten komputer, Kupilem sobie specialne dodatkowe chlodzenie temperatura spadla teraz do 40 stopni. Ale w czym problem, otoz nie moge znaleźc wszystkich opcji w biosie. Otoz znalazlem CPU CLOCK oraz DDR TIMING a reszty nie da rade. CTRL +f1 nie pomaga:( moze to inaczej jest napisane lub trzeba gdzies cos wlaczyc. PRosze o jakies solucje. I mam jeszcze jedno pytanie jak najlpeiej sprawdzic czy faktycznie podkrecilo sie procesor?

z gory THX

CPU-Z pokazuje taktowanie procesora.

a czy ktos mi powie co mam pokolei zrobic, jak juz pisalem nie ma wszystkich opcji w biosie…