Podkrecanie sempron 3000+

mam pytanie jak podkrecic semprona 3000+ co ma zrobić oprócz zwiększenia częstotliwości pracy procesora

dane mojej płyty głównej

chipset: SiS755 NB

socket-754

BIOS: Award BIOS

nazwa płyty Pcchips K8 M870

jak jakies jeszcze dane beda potrzebne piszcie

Podkręcanie procesora polega na

Do tego przyda się podnosić napięcie

A jaki masz zasilacz?

przy wejściu w frequency mam opcje dimm voltage adjuct i domyślnie jest ustawione 2.6v i moge podnieść max do 2,65 v i jest tylko jeden skok napiecia do tej warości i nie wiem czy to mam podnieść czy co słuszałem jeszce zeby zmienićdzielnik szyny HT oraz taktowanie pamięci tylko nie wiem na ile

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 18:48

zasilacz tracer 400w

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 18:48

zasilacz tracer 400w

yeloo nie ryzykuj i tak nic niewydusisz , tylko dobrze Ci radze.

A jak juz tak bardzo chcesz … to krec mhz tak az komp niebedzie chulal stabilnie , gdy na pulpicie beda sie pojawialy biale paski , komp sie bedzie wieszal itd.

Wtedy podnies napiecie… ale wszystko na wlasna odpowiedzialnosc …

Zmień na inny jak chcesz się bawić w podkręcanie… miałem takiego tracera i zabrał z sobą trochę innych części do kompa kiedy odchodził do krainy wiecznych łowów…

poczytaj:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

narazie podkreciłem z 1800 GHz na 2000 GHz więc chyba wystarczy

  1. Tak jak piszą poprzednicy, to zacząłbym od zmiany zasilacza.

  2. Pcchips - to jedne z najgorszych płyt głównych

  3. Po podkręceniu nie odczujesz znacząco różnicy w wydajności

  4. Odpuść sobie kręcenie proca bo to się mija z celem…

  5. Jak ty ba muchy mówiłeś tapty to ja kręciłem procki, więc odpuść sobie lepiej, bo jak widzę masz znikome pojęcie o kręceniu, a efekt pewnie będzie taki, że jeżeli już przetaktujesz proca, to płyta nie wstanie, lepiej odrazu dowiedz się jak się resetuje bios… ;p

wiem płytke mam niedługo zamiar zmienic bo ta kupowałem ja jeszcze sie lekko nie znałem na sprzecie

Jak widzisz w opisie ja również mam socket 754, mi to wystarcza na kompa w chacie bo po prostu nie gram, ale za to mam błogą ciszę, czy inwestowanie w płytę głowną pod s754 - to raczej niedobry pomysł, ten socket już od dawna umiera…

czyli podkereciłem o 11% i ma temperature procka 39 stopni celsjusza przy pracy SuperPI na 2M

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 20:14

i podkrecać jeszcze

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 20:15

???

a teraz weź stoper i policz o ile szybciej odpalać będzie ci się gra, 1sec ? 2sec? No to zaszalałeś… Normalnie istny demon szybkości…

ok czyli zmniejszyć tak jak było domyślnie i sie nie opłaca podkrecać tak

Opłaca się podkręcać, z resztą procki na s.754 są dobre do o/c. Zmień zasilacz i jedź dalej z o/c.

a na jaki wymienić

Delte 400W za 50zł z allegro