Podkrecanie zintegrowanej karty graficznej

(Kamil7075) #1

Witam

Moja karta graficzna to Ati Radeon HD 3000 . Podkręciłem ją o jakieś 120 mhz programem powerstrip. W biosie przestawiłem z 128 mb na 256 mb pociągneło mi troche z ramu ale wydajność była nie co lepsza . Przeglądając internet zauważyłem że da się podkręcić nawet do 512 mb . Jednak w biosie mam dostępne tylko 256 mb pamieci dedykowanej . Wersja biosu : BK-ATI VER010.086.000.000.000000.

(sr57be45) #2

Nie “podkręcisz” ilości MB a tylko zwiększysz, chodzi o powiększenie limitu z pamięci  RAM dla karty graficznej tak jak już sam zauważyłeś. 

Wydajności nie zwiększysz jedynie więcej “tekstur” może być przechowywanych w “pamięci” (“większe pole widzenia”/odległość rysowania) ale czy to nie wpłynie negatywnie na zintegrowaną kartę bo znacznie więcej będzie musiała obsłużyć… ?

(Kamil7075) #3

Raczej nie . Karta się nie grzeje nawet przy najwyższym obciążeniu przez 30 min nagrzała sie tylko do 50 stopni .Ale tak jak mówisz 

(“większe pole widzenia”/odległość rysowania) przydało by się trochę w grach

(Chojinka) #4

nowy bios na początek - ostatnia wersja, albo nawet wersja beta i sprawdzasz ile da się wyciągnąć.

(szefunio) #5

Pomóc może jedynie włożenie do komputera maksymalnej ilości najszybszego możliwego RAM-u (praca w dual channel).

O ile oczywiście już tego nie zrobiłeś.