Podkręcanier Athlona 5200+

Czy ma ktoś doświadczenie w podkręcaniu 2-rdzeniowych athlonów? Podobno całkiem nieźle radzą sobie z częstotliwością 3Ghz a nawet wyższą. Nie znam się specjalnie na tym. Udało mi się zwiększyć częstotliwość przez bodajże magistralę z 12 x 211 na 13 x 217. Dalej jest dość średnio stabilnie. Czy trzeba zmienić napięcie na procesorze(obecnie 1,360V)? A może mnoznik?

tak podnieś troche napięcie i przetestuj dokładnie stabilność.

zwieksz czestotliwosc

zmień napięcie jak komp nie bedzie chciał wstac

Virek1987 , 3Ghz to ja wycisnąłem z 4000+ :stuck_out_tongue:

W biosie podnoś HTT i napięcie jeśli komp nie wstaje :wink:

Więcej na Google.

Na moim drugim kompie spokojnie podkręciłem AMD x2 4200+ do 3,3Ghz, twoj powinien iść znacznie więcej.

A ja podkręciłem swojego Ahtlona 5600+ o całe 55 mhz ;O Dalej nie chce iść xD

Hmm nie widze nigdzie opcji OC dla HT. Podkręciłem na 230 x 13 i podniosłem napięcie i nie chciał wstać. Z kolei mnoznim jest max do 12,5 a na auto jest 13. Hmm. Obecnie mam ok 2815Mhz z 2600 natywnie.

Spróbuj zwiększyć częstotliwość do 3Ghz, podnieś trochę napięci i pamięci ustaw na sztywno.

Echh ten egzemparz chyba już tak ma…

http://pclab.pl/art31631.html

Nie dokładnie twój model, ale jak widać można zdziałać i na AMD Cuda … Co więcej dodać ?? Zapraszam do lektury :slight_smile:

"CPU-Z - Athlon 64 X2 5000+

Po wielu próbach okazało się, że to właśnie ten procesor osiągnął najlepszy rezultat. Wyciśnięcie 3900 MHz z Athlona X2 uznaliśmy za wynik godny szacunku. Nawet przy tak wyśrubowanych parametrach temperatura układu nie przekroczyła 55 stopni Celsjusza. "

Virek1987 , spróbuj wejść do biosu i wcisnąć CTRL+F1, przydała by się aktualizacja biosu do najnowszego

Scobel czytałem to ale cóż poradzić oni mieli trochę inne warunki i sprzęt…Rafal92 BIOS mam najnowszy.

Wyłączone “Cool’n Quiet”, ustawiony dzielnik na pamięć ?

Poradnik; http://www.pcprodigy.org/news.php?item.902.9

Zobacz od kogo mają te proce. Nie dziwne, że im tak się kręciły

Przeszukaj sobie fora i zobaczysz że im wyższe modele tym gorzej się kręciły

fiero Cool n Quiet mam włączone ale to tylko kontrola obrotw wiatraczka? Co do pamięci nei ruszałem ich parametrów. No ten artykuł to chyba tylko taka pokazówka (super chłodzenie pokój gdzie jest 5 stopni temperaury). Wprawdzie ten 5000+ osiągnął najlepsze OC ale był wykonany w technologii 65nm nie jak mój 90nm. Cóż chyba zostawie tak jak udało mi się uzyskać w opisie, komputer aż tak wolny nie jest. Podkręcanie jest teraz w modzie ale w moim przypadku to chyba prędzej procesor mi się wtopi w płytę główną niż uzyskam 3Ghz… poczytałem to i owo, Błażej ma rację czym wyzszy model tym gorzej się kręci chociaż zdażają się wyjątki mój procesor nim nie jest. Trudno dzięki za pomoc może następnym razem ;).

Nie ruszałeś pamięci!?

Przestaw je na 667 lub 533 i htt do góry nie poddawaj się tak szybko

P.S. Jak Ci w win xp wykrywa 4GB?

Poczytaj wpierw poradniki, jak się podkręca i zastosuj się do nich. Cool’n Quiet MUSI być wyłączone, nie jest tylko sterowanie wiatraczkiem ale też odpowiada za taktowanie procesora.

A później będziesz opowiadał że AMD nie chcą się kręcić. Tak się właśnie rodzą mity.

Czemu powinienem aż tak obniżyć taktowanie RAMU? Pod XP wykrywa mi 3,50Gb pamięci. fiero a jeśli wyłączę cool n quiet to nie pozbedę się tym samym jakihś zabezpieczeń przed spaleniem procka?

Nie … Bo CQ odpowiedzialne jest za dostosowanie wydajnosci komputera do chwilowego zapotrzebowania - czyli jak uzywasz Neta to nie musisz miec kompa chodzacego na parametrach do gier … :slight_smile: No i wentylatorki chodza na wolniejszych obrotach bo nie wymagane jest az tak dobre chlodzenie w danej chwili … Opcja CQ jest opcja dodatkowa a nie wymagajaca uzywania :slight_smile:

No to może jeszcze coś wykombinuję. Trzeba będzie przesłuchać paru znajomych może ktoś coś gdzieś zadziała. A jak nie zostawie tak jak jest…Dzięki za pomoc i wsparcie.