Podkręcenie AMD Athlon 3800+

Witam!

Mam pytanie, do ilu mógłbym podkręcić ten procesor i jak to zrobić ? Mam płytę główną MSI K9N Neo V2. W BIOS-ie nie ma żadnej opcji na temat procesora, z filmików na YT jest do tego oddzielna opcja a u mnie jej nie ma… ;/ Mam jakiś program z płytki od płyty głównej DualCoreCenter, ale nie czaje go…

widocznie twoja plyta nie ma mozliwosci OC a i tak podrecenie tego proca to puste korzysci

Maciek_95 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Według mnie podkręcenie procka w jakimś małym stopniu coś da mam teraz ustawione 2.4 GHz, kolega mówił że procek wytrzyma do co najmniej 3.35 GHz. Czyli jest to prawie 1 GHz w górę. Ale dzięki za pomoc. :slight_smile:

W msi nie było jakiejś kombinacji klawiszy, aby przejść do zaawansowanych opcji? Albo to może w innych płytach, coś mi tak świta.

Być może i jest. Coś tam kiedyś słyszałem o kombinacji klawiszy Ctrl+1 czy coś takiego. Ale nie wiem gdzie to zastosować, czy jak już jest włączony BIOS czy przy starcie Win .?!

Jak włączysz bios, chyba na głównym ekranie. Pogoogluj, znajdziesz na pewno.