Podkręcenie AMD Athlon 3800+

(Maciej9551) #1

Witam!

Mam pytanie, do ilu mógłbym podkręcić ten procesor i jak to zrobić ? Mam płytę główną MSI K9N Neo V2. W BIOS-ie nie ma żadnej opcji na temat procesora, z filmików na YT jest do tego oddzielna opcja a u mnie jej nie ma... ;/ Mam jakiś program z płytki od płyty głównej DualCoreCenter, ale nie czaje go...

(Azazel33) #2

widocznie twoja plyta nie ma mozliwosci OC a i tak podrecenie tego proca to puste korzysci

Maciek_95 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Maciej9551) #4

Według mnie podkręcenie procka w jakimś małym stopniu coś da mam teraz ustawione 2.4 GHz, kolega mówił że procek wytrzyma do co najmniej 3.35 GHz. Czyli jest to prawie 1 GHz w górę. Ale dzięki za pomoc. :slight_smile:

(dudpis) #5

W msi nie było jakiejś kombinacji klawiszy, aby przejść do zaawansowanych opcji? Albo to może w innych płytach, coś mi tak świta.

(Maciej9551) #6

Być może i jest. Coś tam kiedyś słyszałem o kombinacji klawiszy Ctrl+1 czy coś takiego. Ale nie wiem gdzie to zastosować, czy jak już jest włączony BIOS czy przy starcie Win .?!

(dudpis) #7

Jak włączysz bios, chyba na głównym ekranie. Pogoogluj, znajdziesz na pewno.